Skazani za udział w zamieszkach

aktualizacja: 2017-09-13 13:20:10     nr wiadomości: 32947     przeczytano: 4367     Ilość komentarzy komentarze: 2

13 września br. Sąd w Ełku skazał 3 osoby za udział w zamieszkach, do których doszło w mieście po zabójstwie młodego mężczyzny przed barem z kebabami. Oskarżeni dobrowolnie poddali się karze. Proces sześciu innych osób, objętych tym samym aktem oskarżenia, został odroczony bezterminowo. Będzie odbywał się w innym składzie sędziowskim.


Wyroki sądu
Dwie osoby sąd skazał na kary 3. i 4. miesięcy więzienia bez zawieszenia, orzekł wobec nich też roczne ograniczenie wolności, polegające na konieczności odbycia 30. godzin prac społecznych miesięcznie. Wobec trzeciej osoby zapadł wyrok roku więzienia w zawieszeniu i 2 tys. zł grzywny.

Przypomnijmy
Do ulicznych burd w Ełku doszło po śmierci 21 -latka, który zginął od ciosów nożem w sylwestrową noc, przed barem prowadzonym przez cudzoziemców. W tłumie mieszkańców, który się tam zebrał, były też osoby pijane i agresywne. Rzucano petardami, butelkami i kamieniami w stronę policjantów i radiowozów, wybijano szyby w witrynie lokalu.

Po tych wydarzeniach policja zatrzymała ponad trzydzieści osób, z których zdecydowana większość została oskarżona o udział w zbiegowisku i dobrowolnie poddała się karze na początku lipca. Zapadły wobec nich wyroki ograniczenia wolności. Pięć osób, które przyznały się do atakowania policjantów, sąd skazał na kary po roku więzienia w zawieszeniu na 2-3 lata. (PAP)

 

Vesly,porządek musi być. Zginął chłopak, wielka strata.Idąc dalej, zrobili burdy, bili się z policją Bogu Ducha winną to zostaną wyciągnięte w stosunku do nich sankcje i bardzo dobrze. Protestować można, nie wolno zaś dawać przyzwolenia do szerzenia zakłóceń porządku. W końcu jesteśmy cywilizowanymi ludźmi.
Napisał: Pan Marek dodano: 2017-09-16 08:23:29

Myślę, że wyrok sądu dla tych 2 osób jest pouczający. Zobaczą, jak jest w więzieniu (żeby tam się nie pchać) i energię, która ich rozpiera, wykorzystają na coś pożytecznego (prace społeczne na rzecz innych). Mniej wyroków powinno być w zawieszeniu, więcej prac społecznych.
Napisał: xy dodano: 2017-09-18 08:13:01

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.