Rzecznik Praw w Grajewie

aktualizacja: 2019-04-11 10:36:49     nr wiadomości: 38952     przeczytano: 2306     Ilość komentarzy komentarze: 0

10 kwietnia br. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich i pracownicy Biura RPO spotykali się z mieszkańcami Grajewa. Zebranie odbyło się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Broniewskiego 3.

Problemy z urzędami, egzekwowaniem wyroków sądowych, trudny dostęp do informacji dotyczących działalności spółdzielni mieszkaniowej w mieście, brak psychologów i psychiatrów dziecięcych, możliwości przeciwdziałania mowie nienawiści, prośba o pomoc w walce z przykrymi zapachami w mieście – to tylko niektóre zagadnienia, z jakimi mieszkańcy zwracali się do Rzecznika.

Celem podobnych wizyt Rzecznika Praw Obywatelskich jest rozmowa z ludźmi o realnych problemach społeczności lokalnych i o sprawach indywidualnych. Choć Biuro Rzecznika rozpatruje rocznie wiele tysięcy spraw obywateli, nie może się ograniczać tylko do analizowania dokumentów. Rozmowa daje szansę na poznanie problemów i zajęcie się sprawami, które inaczej nie trafiłyby do tej instytucji.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.