wtorek, 19 marca 2024

Pucharowa środa

W środę 17 kwietnia o godzinie 16:30 odbędą się trzy mecze ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego. Piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się z rewelacją tegorocznej edycji pucharowych zmagań zespołem KORA Korycin. Mecz odbędzie się w Korycinie na miejscowej KORA ARENA. Występujący w Lidze Okręgowej zespół naszych rywali w rozgrywkach pucharowych wyeliminował dotąd SKRĘ Czarna Białostocka 2:2 i 7:6 po rzutach karnych, SPARTĘ Augustów 6:4 (pomimo wyniku 1:4 do przerwy!) oraz WIGRY II Suwałki – tu piłkarzom z Korycina zwycięstwo przyszło najłatwiej, bowiem suwalczanie oddali awans do ćwierćfinału walkowerem.

W pozostałych meczach zmierzą się PUSZCZA Hajnówka z KS Wasilków i KS Michałowo z OLIMPIĄ Zambrów. Do półfinału rozgrywek awansował już ŁKS 1926 Łomża, który z trudem pokonał w Krypnie KRYPNIANKĘ 2:1 zdobywając zwycięskiego gola w ostatniej minucie meczu…

Zespół z Korycina po 19 kolejkach Ligi Okręgowej zajmuje 12 miejsce w tabeli. Jego grającym trenerem jest Ignacy Lech. Niewiele wiemy o zespole KORY. Środowy mecz będzie pierwszym spotkaniem obu klubów na szczeblu seniorskim.

Wszyscy kibice doskonale wiedzą, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami i pozycje w tabeli w lidze niewiele znaczą. WARMIA jest zdecydowanym faworytem i jakiekolwiek jej potknięcie będzie megasensacją. Jednak sensacje w pucharach są częste, więc musimy się mocno skoncentrować, aby awansować do półfinału. W poprzednich rundach WARMIA wyeliminowała PIASTA Białystok wygrywając 4:1 oraz BIEL Jeziorko (5:1).

Nasz zespół ubiegły tydzień spędził intensywnie trenując. Trener Leszek Zawadzki wykorzystał przerwę w rozgrywkach ligowych (w miniony weekend nasz zespół pauzował) na ciężkie treningi. W kadrze na mecz w Korycinie zabraknie na pewno Marcina Arciszewskiego, który pracuje na drugą zmianę. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera.