Przy kawie i muzyce (7 XII)

aktualizacja: 2019-12-03 18:15:50     nr wiadomości: 40908     przeczytano: 3169     Ilość komentarzy komentarze: 0

Grajewskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie na wydarzenie z cyklu Przy kawie i muzyce. Tym razem na żywo wystąpi przed Państwem zespół NIVEL. 

7 grudnia 2019 r. - godz. 18:00
Muzeum Mleka
(Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 36)

Bilet wstępu - 10 zł - do zakupu w dziale programowym GCK. 

 

PRZY KAWIE I MUZYCE - to cykl spotkań proponowany przez Grajewskie Centrum Kultury. W jego ramach prezentują się zespoły i wykonawcy z muzyką na żywo, której można posłuchać z filiżanką ciepłej kawy w ręku.

N I V E L

- to czwórka przyjaciół, która postanowiła kiedyś (rok 2010), że założy zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie. Okres wspólnego tworzenia muzyki trwa już blisko 10 lat, i z powodzeniem owocuje coraz częstszymi koncertami. Ich muzyka cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgają do ludowej muzyki z Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a ostatnio także regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpią inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis.

Od pewnego czasu postanowili formować muzyczne gusta i pokazać alternatywę dla muzyki komercyjnej i radiowej, komponując swoje utwory, pisząc własne melodie, tworząc unikalne brzmienie.

Co ciekawe, każdy z muzyków NIVEL na co dzień doskonali swoje umiejętności również w innych projektach muzycznych, wnosząc w brzmienie zespołu własne doświadczenia, inspiracje, temperament. Te doświadczenia dają słuchaczom bardzo często coś nowego, niepowtarzalnego, coś co tworzy interesującą całość.

W lipcu 2017 roku zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Wielki Świat”. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych "nivelowych" aranżacjach. Płytę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia.

Skład:
Jacek Dzwonowski - skrzypce
Tomasz Grzyb – akordeon
Arek Dec – gitara
Mateusz Gremlowski – bas

strona zespołu: www.nivelmusic.pl

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.