Przegląd Tańców Ludowych

aktualizacja: 2019-11-28 16:24:17     nr wiadomości: 40860     przeczytano: 3900     Ilość komentarzy komentarze: 2

II Przedszkolny Przegląd Tańców Ludowych

Dnia 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie odbył się II Przedszkolny Przegląd Tańców Ludowych.Wzięły w nim udział wszystkie grupy przedszkolne z naszej szkoły: trzylatki – „Puchatki”, czterolatki – „Kangurki”, pięciolatki „a” – „Krasnale”, pięciolatki „b” - „Delfinki”, sześciolatki: „A” i „B”. W pracy z grupami przedszkolnymi dużo czasu poświęca się na zabawy ruchowe. Ruch w połączeniu z muzyką stanowi istotny czynnik we wszechstronnym rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Taniec ludowy jest świetną formą aktywności,  poprzez swoją prostotę i żywiołowość przynosi dzieciom dużo radości oraz możliwość rozładowania niespożytej ilości energii. 

Uroczystość miała na celu zapoznanie z polskimi tańcami ludowymi ich zaprezentowanie, rozwijanie zainteresowań tanecznych i muzycznych oraz integrację grup przedszkolnych. Dzieci zatańczyły tańce narodowe: krakowiaka i poloneza oraz tańce regionalne: polkę i trojaka z przyśpiewką. Widok pięknych układów tanecznych, kolorowe  stroje z akcentami ludowymi oraz czarujące dźwięki muzyki ludowej dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych emocji i wrażeń estetycznych. Starania młodych artystów docenione zostały przez licznie przybyłą publiczność. Owacjom i słowom zachwytu nie było końca.

Wszystkie grupy przedszkolne biorące udział w przeglądzie otrzymały z rąk dyrekcji pamiątkowe statuetki i dyplomy.

                    - Nauczyciele wychowania przedszkolnego

 

Super impreza.
Napisał: rodzic dodano: 2019-11-28 18:35:20

brawooo sp2 znowu najlepsi
Napisał: rodzic dodano: 2019-11-29 10:39:46

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.