Program "Maluch+"

aktualizacja: 2020-07-30 08:01:19     nr wiadomości: 42986     przeczytano: 3132     Ilość komentarzy komentarze: 0

7 września rozpocznie się nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu "Maluch+". Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wcześnie ogłasza nabór, by jak najszybciej mogły rozpocząć się inwestycje.

O dofinansowanie z programu mogą starać się zarówno jednostki samorządu terytorialnego, jak i osoby prywatne. Celem programu "Maluch+" jest przede wszystkim zwiększenie dostępności miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki, a także podwyższenie standardów opieki.

Dofinansowanie z programu obejmuje tworzenie nowych miejsc opieki, a także zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki, czyli pokrycie wydatków bieżących i obniżenie opłat ponoszonych przez rodziców. Mogą się o nie starać jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, a także osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.