Próba przemytu papierosów

aktualizacja: 2019-10-30 09:01:05     nr wiadomości: 40591     przeczytano: 5415     Ilość komentarzy komentarze: 2

Próbę przemytu do Polski niemal 50 tysięcy paczek białoruskich papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy. Nielegalny towar ukryty był w polskiej ciężarówce wiozącej z Białorusi ładunek papieru.

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego Drogowego w Kuźnicy skontrolowali ciężarówkę za kierownicą której zasiadał 43-letni Polak. Zgodnie z dokumentami w naczepie tira miał znajdować się ładunek papieru w rolach. W trakcie szczegółowego sprawdzania naczepy poprzedzonego prześwietleniem rentgenowskim okazało się, że między rolami papieru znajdują się kartony z białoruskimi papierosami.

Łącznie w kontrolowanej ciężarówce funkcjonariusze KAS z Kuźnicy znaleźli blisko 50 tysięcy paczek białoruskich papierosów różnych marek. Gdyby trafiły one do nielegalnego obrotu straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 1 milion złotych.

Przeciwko 43-letniemu kierowcy ciężarówki funkcjonariusze wszczęli sprawę karną skarbową, do której zajęli nielegalny towar wraz z ciągnikiem siodłowym i naczepą. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący przemytu papierosów. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3. - opisuje 
asp. Maciej Czarnecki Zespół prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

 
Forum: 

Papierosy przy rynku

 

1000000 za 50000 paczek=20 zł za paczkę- co to za faje? Albo bzdura, albo ktoś nie umie liczyć
Napisał: Baza dodano: 2019-10-30 12:11:48

Policzyli też koszt transportu hahaha ;D
Napisał: Reyert dodano: 2019-10-31 10:26:09

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.