Pożar domu w Szczuczynie

aktualizacja: 2017-09-13 12:55:46     nr wiadomości: 32946     przeczytano: 4576     Ilość komentarzy komentarze: 0

13 września br. po północy dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Szczuki w Szczuczynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej ustalono, że pali się w piwnicy domu. Dym wypełniał wszystkie pomieszczenia znajdujące się na parterze i poddaszu. W wyniku podjętych działań pożar zlokalizowano i ugaszono. 

Najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy, od którego zapaliło się składowane w piwnicy drewno opałowe – poinformował nas st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Pod wpływem wysokiej temperatury zniszczeniu uległa instalacja elektryczna w piwnicy i część instalacji wodnej. Mieszkańcom nic się nie stało. Dwie osoby zostały ewakuowane jeszcze przed przybyciem służb. Strażacy, w celu upewnienia się że w budynku nie przebywają inne osoby, przeszukali wszystkie pomieszczenia. Na szczęście nikogo nie odnaleziono.

Blisko pięciogodzinną akcję ratowniczo - gaśniczą prowadziło 5 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie 16 strażaków. Wartość uratowanego mienia wstępnie oszacowano na 350 tys. zł.

 - W czasie prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych strażacy wynieśli z budynku 2 butle z gazem propan-butan. Nadpalone drewno opałowe strażacy usunęli na zewnątrz budynku i dogasili prądem wody. Pożaru nie przeżyły 3 kocięta, które w chwili powstania pożaru znajdowały się w piwnicy. Ze względu na silne zadymienie pomieszczeń strażacy pracowali rotacyjnie w aparatach ochrony dróg oddechowych. - poinformował zastępca Komendanta

 
e-Grajewo.pl
fot. - st. kpt. A. Lichota, ogn. J. Kuligowski, dh M. Kaliszewski
      KP PSP Grajewo, OSP Szczuczyn
 
  - fot. PSP, OSP
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.