• 4 komentarzy
  • 12029 wyświetleń

Powołany na Mistrzostwa Świata

Grajewianin weźmie udział w Mistrzostwach Świata !

Zapaśnik Oskar Czyżewski został powołany na Mistrzostwa Świata Kadetów (junior młodszy) w dniach 18-25 sierpnia, które rozegrane zostaną w Zrenjanin w Serbii.

W dziewięcioosobowym składzie reprezentacji Polski wyjeżdżającej na sierpniowe Mistrzostwa Świata Kadetów (15-17 lat) do Serbii  miejsce wywalczył sobie zawodnik MOSiR-u  Grajewo. W reprezentacyjnym kostiumie z orzełkiem na serbskich matach wystąpi Oskar Czyżewski. Miejmy nadzieję ,że serbskie maty będą szczęśliwe dla naszego zawodnika i  z sukcesami powróci do Polski. Do tych niezwykle prestiżowych zawodów przygotowuje się obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej kadetów  w Raciborzu.  Nasz brązowy medalista Mistrzostw Europy tuż po powrocie ze zgrupowania szkoleniowego kadry narodowej, które odbyło się w dniach  29.07- 08.08.2013 w Białogardzie i krótkim odpoczynku, 10 sierpnia wyjechał do Raciborza.  Na zgrupowaniu w Białogardzie przebywał także brat Oskara Alan, który pomagał w przygotowaniach do startu w Mistrzostwach Świata zawodnikowi Śląska Wrocław Norbertowi Daszkiewiczowi jako sparingpartner. Przypominam , że zawodnicy ci stoczyli bardzo wyrównany pojedynek w walce o medal podczas ostatnich zawodów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jako ciekawostkę dodam, że bracia Czyżewscy będąc na zgrupowaniu wzięli udział w ramach Sportowych Dni Białogardu w Turnieju Pływackim i tak w kategorii 16-20 lat Oskar Czyżewski zajął I miejsce, a  Alan Czyżewski II miejsce, otrzymując medale i nagrody rzeczowe. To świadectwo, iż sprawność jaką zdobyli trenując zapasy procentuje w rywalizacji w innych dyscyplinach sportowych.