Niedziela, Lipiec 25, 2021

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 4762 wyświetleń

Piłsudskiego przed odbiorem

Piłsudskiego przed odbiorem

Zakończyły się prace drogowe na ul. J. Piłsudskiego w Grajewie - odcinek drogi krajowej nr 61. Dzięki nim poprawiło się bezpieczeństwo nie tylko zmotoryzowanych, ale także pieszych uczestników ruchu.

Zadanie obejmowało wykonanie remontu nawierzchni na ponad kilometrowym odcinku (w km 215+000 do km 216+200). W ramach prac ułożono dwuwarstwową nawierzchnię jezdni (zmieniła się niweleta drogi), wyremontowano chodniki, z krótkim odcinkiem dobudowania.

O realizację zadania ubiegało się czterech wykonawców. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy z Bielska Podlaskiego, oddz. w Białymstoku z zaoferowana ceną 2 118 784,74 zł.

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (zarządca drogi) nie dokonał  jeszcze odbioru końcowego robót. Zwykle magistrat o tym jest informowany. Póki co urzędnicy takiej informacji nie otrzymali.


------------------
Katalog pojęć zdefiniowany w ustawie o drogach publicznych:

budowa drogi - wykonywanie połączenia drogowego między określonymi miejscami lub miejscowościami, a także jego odbudowę i rozbudowę;
przebudowa drogi - wykonywanie robót, w których wyniku następuje podwyższenie parametrów technicznych i eksploatacyjnych istniejącej drogi, niewymagających zmiany granic pasa drogowego;
remont drogi - wykonywanie robót przywracających pierwotny stan drogi, także przy użyciu wyrobów budowlanych innych niż użyte w stanie pierwotnym;
utrzymanie drogi - wykonywanie robót konserwacyjnych, porządkowych i innych zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa i wygody ruchu, w tym także odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej;

Komentarze (11)

Jaki odbiór? A gdzie chodnik chociaż do wysokości kościoła? Nie bezpieczniej byłoby ludziom chodzić do kościoła po chodniku? Przy takiej inwestycji kilkadziesiąt metrów chodnika to aż taki koszt...?

fajnie sie wjezdza teraz bo wcześniej te koleiny to tragedia była

W jakim sensie nastąpiła tu poprawa bezpieczeństwa?

Miało być rondo przy skręcie na płyty. Chodników nie zrobili, a mówili o obwodnicach podczas wyborów.

Ta inwestycja jest jeszcze do końca na typ top zakończona .Jest jeszcze wiele usterek do usunięcia i wykonania .

a wam dogodzić ludzie, porobili w epoce covideusza pełno dróg, park, remonty itp itd, pełno tego jest a wam i tak źle źle źle, co za słaba mentalność w naszym narodzie

@shwanzenmachenziben a wam dogodzić ludzie. Ciekaw jestem jakby Tobie majster spartolił robotę w domu jak wtedy byś "śpiewał".
Tak miało być - przynajmniej takie słuchy były - że po wizycie ministra w Grajewie ul. Piłsudskiego zostanie doprowadzona do porządku czyli chodnik na całej długości ulicy, rondo na skrzyżowaniu Braci Świackich i Jaśminowej, oraz przejście dla pieszych na przeciw Kościoła, ale widać że tylko słuchy były. Bo póki co miasto nie ma nic do gadania co do tej ulicy póki to droga krajowa, a czemu tak jest skoro plany kanalizacji leżą w UM, a światłowodku pod chodnikiem w studzienkach telekomunikacyjnych też nie pozwalają położyć. Dobrze się mądrzyć komuś kto mieszka w innej części miasta i ma wszystkie media, a niech zobaczy co tu się dzieje o godz. 15, jak ciągle przejazd zamykają żeby lokomotywa zmieniła tor - jakby nie można było tego rozjazdu torów w przeciwnym kierunku zrobić - jeszcze jako dziecko pamiętam ciągłe problemy z przejazdem kolejowym i niekończące się przetaczanie wagonów. Tylko czekamy aż zabiorą te TIR-y.

Poprawa bezpieczeństwa? Gdzie chodniki do kościoła, gdzie przynajmniej pas do lewoskrętu w ul braci Świackich?

shwanzenmachenziben; źle, bo to powinno być nie na pokaz

Brak chodników...tylko rowy wykopali jak na polu. Kosmetyka...żadnej poprawy. Obawiałem się, że wysepek jeszcze zrobią.

A kiedy zmiana oświetlenia w Grajewie na energooszczedne?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.