PIŁKA SIATKOWA

PRZEGRANA MLEKPOLU GRAJEWO.
     W swym pierwszym meczu u siebie rozgrywek III ligi piłki siatkowej mężczyzn drużyna MLEKPOLU MOSiR Grajewo uległa u siebie faworyzowanej drużynie LUKS TL ŻUBR Białowieża 0 :  3. Wygrana gości była w pełni zasłużona.

Już  w pierwszym secie goście pokazali duże umiejętności. Seriami zdobywali punkty z zagrywek. A i ich przyjęcie i ataki były bez zarzutu. Szczególnie wyróżniali się w tym byli zawodnicy Mlekpolu Marcin Mołs i Rafał Łojewski. Do tego ich koledzy też nie popełniali zbyt dużo błędów. Natomiast u gospodarzy szwankowała zagrywka i rozegranie piłki. Wiele ataków kończyło się na bloku rywali. I stąd też pierwszy set oddali niemal bez walki. Początek drugiego ożywił nadzieje u kibiców. Mlekpol zaczął dobrze i prowadził nawet 7 : 3. I niemal wszystko im się udawało. Jednak wystarczyła chwila mobilizacji u gości i więcej dokładności w grze i szybko zrobił się remisowy rezultat. Gospodarze też nie odpuszczali i zrobiło się ciekawe widowisko. Jednak goście okazali się bardziej skuteczni i zwyciężyli. Trzeci set to wyraźna przewaga Żubra. Ich ataki były nie do zatrzymania. Dopiero w końcówce Mlekpol pokazał, że potrafi grać, ale było już za późno i goście zdobyli komplet punktów.

W drużynie gospodarzy w niedzielnym meczu zadebiutowali dwaj siatkarze z Moniek – Michał Fiedorczuk i Grzegorz Snarski, którzy powinni być sporym wzmocnieniem. Z dobrej strony pokazał się też Konrad Rafałowski, który kiedyś występował w zespole, a później grał w warszawskich drużynach.
   Kolejny ligowy mecz siatkarze Mlekpolu zagrają u siebie w niedzielę 27 listopada z KOKiS Kolno. Początek meczu w hali sportowej MOSiR o godz. 17.
MLEKPOL MOSiR GRAJEWO – LUKS TL ŻUBR BIAŁOWIEŻA 0 : 3 (14:25, 18:25, 17:25).
MLEKPOL MOSiR: Adam Odlanicki, Tomasz Zyskowski, Dawid Naruszewicz, Konrad Rafałowski, Michał Fiedorczuk, Grzegorz Snarski, Mirosław Mieczkowski – libero oraz Bogusław Wszeborowski, Jarosław Olszewski. Trener: Marek Adamkiewicz.
ŻUBR: Bartosz Małachowski, Stefan Ochryciuk, Maciej Czajka, Marcin Mołs, Janusz Ignaciuk, Rafał Łojewski, Wojciech Gabiec – libero oraz Artur Biendar, Wojciech Lisicki, Michał Rubiel, Arkadiusz Jeżewski, Bartosz Kasperowicz. Trener: Jakub Bokuniewicz, II trener – Wojciech Gutowski.
Sędziowali: sędzia główny i sekretarz zawodów – Mirosław Koścień, I sędzia – Filip Edgar Różycki, II sędzia – Patryk Sztulc (Białystok).