• 5 komentarzy
  • 10549 wyświetleń

Oskar Czyżewski na podium

Brązowy medal Oskara
W Kostrzynie n/Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów. Na matach rywalizowało łącznie 150 uczestników, reprezentujących 39 ekip sportowych.

Walki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Oprócz czołowych zapaśników z Polski, w rozgrywkach udział wzięli także zawodnicy z Danii, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Czech. W turnieju uczestniczyło dwóch zawodników klubu MOSiR Grajewo – Alan i Oskar Czyżewscy.

Alan startował w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej - 63 kg. Mimo dobrej postawy i zaciętych pojedynków ostatecznie uplasował się na XX pozycji. Niedawna kontuzja kolan sprawia jeszcze trochę problemów. Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy. Alan mimo dalekiej pozycji może być choć trochę zadowolony, gdyż jako główny sparingpartner jest także współtwórcą sukcesu Oskara, który na tych mistrzostwach, w wadze 85 kg, wywalczył brązowy medal.

Oskar po wygranych pojedynkach z reprezentantem Czech i Litwy dopiero w walce półfinałowej po zaciętym, 3 -rundowym boju, musiał uznać wyższość reprezentanta Danii. W walce o brązowy medal pokonał przed czasem Marcela Kasperka z GKS Katowice po efektownym rzucie suplesowym kładąc swojego rywala na plecy.