Operacja: Joint Action Days

aktualizacja: 2020-10-27 16:43:55     nr wiadomości: 43826     przeczytano: 2837     Ilość komentarzy komentarze: 0

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwie przyczepy kempingowe. Ich wartość oszacowano na 150 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie w ramach prowadzonej akcji Joint Action Days Mobile 3 zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy wraz z lawetą. Kierowca, 67-letni obywatel Litwy przewoził dwie przyczepy kempingowe na francuskich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze sprawdzili legalność pochodzenia obu przyczep. Okazało się, że mają usunięte tabliczki znamionowe, a numery VIN są mechanicznie usunięte poprzez zeszlifowanie pola numerowego. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że przyczepy pochodzą z przestępstwa, kierowcę wraz z pojazdami zatrzymano. Mężczyzna oświadczył, iż przyczepy załadował na parkingu we Francji i miał je przewieźć na Litwę. Szacunkowa wartość przyczepy Hobby De Luxe 460 LV wyprodukowanej w 2016 roku wynosi 70 tys. zł, a Hymer - Eriba Exciting 471 z 2017 roku 80 tys. zł.

Przyczepy kempingowe pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Augustowie. Obywatela Litwy przesłuchano w charakterze świadka i po zakończeniu czynności procesowych zwolniono.

  - https://www.podlaski.strazgraniczna.pl/
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.