Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 13259 wyświetleń

Obwodnica Szczuczyna

Minął rok od chwili rozpoczęcia budowy drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna. Zaawansowanie prac sięga 60 procent. W październiku br. wykonawca rozpoczął układanie nawierzchni z betonu cementowego drugiej jezdni obwodnicy. 

- Zostanie ona połączona z węzłem Szczuczyn, który od razu (w chwili  wybudowania jednozjezdniowej obwodnicy) powstał jako dwujezdniowy. Jednocześnie trwa poszerzanie istniejącej jezdni z nawierzchnią asfaltową o pas awaryjny oraz prowadzone są prace na pięciu mostowych obiektach inżynierskich (w tym na moście nad rzeką Wissa), które są „dowiązane” do istniejących obiektów – przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku.

Inwestycja realizowana jest w systemie „Projektuj i buduj”. Wykonawca przygotował kompleksową dokumentację techniczną oraz, na jej podstawie, uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. 

Umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy podpisano 26 maja 2017 r. 10 października 2018 r. została wydane pozwolenie na budowę, tydzień później ruszyły prace w terenie.

Celem inwestycji jest osiągnięcie standardu drogi ekspresowej S61 na całej obwodnicy Szczuczyna. Zakończenie robót o wartości 75 mln zł planowane jest na maj przyszłego roku.

fot. GDDKiA

wtorek, 23 kwietnia 2024

Ostatnie posiedzenie podlaskiego sejmiku

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Ełk. Kierowca potrącił pieszych na chodniku

Komentarze (4)

GDDKiA, czy kierunkowskaz pozostanie po staremu ze wskazaniem na wieś Danowo, a do miasta Szczuczyna trzeba błądzić okrężnie a nawet jechać przez Warszawę. Proszę nie błądźcie w swoich pomysłach i posłuchajcie głosu ludzi a szczególnie kierowców.

A jaka cena za grunty

„Błądzić jest rzeczą ludzką” to ty czytaj ze zrozumieniem podawane i formacje. Zjazdy oznakowane jako „DANOWO” i „SOKOŁY” są tymczasowe. W momencie połączenia z odcinkami S61 do Łomży i Stawisk zjazdy te przestaną istnieć, nie musisz się więc martwić o ich oznakowanie.

Taka obwodnicę mogło mieć Grajewo ale przez 30 lat nie miało szczęścia do burmistrzów i samorządowców.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.