wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 18835 wyświetleń

Nowy dyrektor "Jednostki"

11 lipca br. Zarząd Powiatu Grajewskiego podjął uchwałę w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. 

Fotel dyrektora przez 5 lat - od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2024 r. - zajmować będzie Marcin Bobrowski, nauczyciel przedmiotów informatycznych w placówce. Stanowisko przejmuje z rąk dotychczasowej dyrektor Marzeny Sulkowskiej.

Z kart historii
1 września 1995r. otworzyła swe podwoje druga w mieście szkoła średnia - Zespół Szkół Zawodowych - co własnoręcznym podpisem poświadczyli: Burmistrz Miasta Grajewo - Antoni Cybula, Kurator Oświaty w Łomży - Cezary Kocon, Dyrektor ZSZ - Edmund Konopka. W skład Zespołu Szkół Zawodowych weszły dwa typy szkół : Technikum Technologii Żywienia (dwa oddziały) i Liceum Handlowe (dwa oddziały). Na siedzibę szkoły przeznaczono budynki położone po wschodniej stronie szosy do Białegostoku przy ulicy Wojska Polskiego 84 zajmowane wcześniej przez wojsko. Likwidacja w 1990 roku jednostki wojskowej i oddanie szkole w użytkowanie terenu oraz zabudowań nie zmieniło przyzwyczajeń mieszkańców miasta. Powszechnie miejsce zwie się koszarami, a szkołę – podchorążówką lub jednostką. W czterech salach lekcyjnych rozpoczęło naukę 136 uczniów, pracę - 18 nauczycieli oraz sekretarka, woźna, sprzątaczka, nauczycielka - bibliotekarka, księgowa. 

W 1996r. bazę szkoły stanowiły już dwa oddzielne budynki, w których mieściło się 10 sal lekcyjnych, jedno malutkie pomieszczenie pełniące rolę biblioteki i czytelni, a także nieco od nich oddalony budynek zaadaptowany tzw. sposobem gospodarczym na salę gimnastyczną i pracownię gastronomiczną. 

W 1997r. na mocy decyzji Kuratora Oświaty w Łomży - Heleny Sutyniec rozpoczęto budowę łącznika dydaktycznego (8 klas i pomieszczenia administracyjno- gospodarcze) oraz sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno - socjalnym, których oddanie do użytku zaplanowano na rok 1999. Rozbudowy szkoły nie ukończono jednak w terminie. Warunki pracy 29 zatrudnionych nauczycieli i 378 uczniów były trudne. W roku tym Zespół Szkół Zawodowych stanowiły już trzy typy szkół: Technikum Technologii Żywienia (6 oddziałów), Liceum Handlowe (6 oddziałów) i Liceum Techniczne o profilu administracyjno –ekonomicznym (2 oddziały)                    

W wyniku reformy administracyjnej i wynikających z niej dla samorządów terytorialnych obowiązków organem prowadzącym Zespołu Szkół Zawodowych stało się Starostwo Powiatu Grajewskiego. Zrozumienie skomplikowanej sytuacji szkoły - uczniów i pracowników , którzy codziennie wiele razy przemierzali odległości między szkolnymi budynkami - oraz śmiałe decyzje władz lokalnych: Rady Powiatu Grajewskiego i Starosty Powiatu Grajewskiego  o kontynuowaniu rozpoczętej inwestycji były zwiastunem szczęśliwego finału . Budynek dydaktyczny oddano do użytku 01 września 2000 roku, natomiast na następny rok szkolny zaplanowano zakończenie II- go etapu inwestycji. 

9 września 2000 r. dokonano uroczystego otwarcia części dydaktycznej kompleksu szkolnego oraz nadano Zespołowi Szkół Zawodowych imię 9 Pułku Strzelców Konnych, bowiem w tym miejscu, w dwóch służących do dzisiaj młodym Polakom budynkach, od maja 1924 roku do września 1939 roku stacjonował 9 Pułk Strzelców Konnych, z przybycia którego i obecności grajewianie zawsze byli dumni.

1 września 2002 r. szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie i tego samego roku został wybudowany i przyjęty do użytku kompleks sportowo-dydaktyczny połączony z nowym budynkiem dydaktycznym. W kompleksie znajduje się pełnowymiarowa sala gimnastyczna, sala z lustrami do ćwiczeń korekcyjnych, siłownia, szatnie dla dziewcząt i chłopców, prysznice, magazynki i inne pomieszczenia wykorzystywane do celów sportowo-dydaktycznych.

24 października 2008 r. otwarty został  drugi kompleks sportowy - zewnętrzny „Moje Boisko – ORLIK 2012”  . Inwestycja została wykonana na terenie Zespołu Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. W ramach projektu powstał kompleks dwóch boisk- boisko do gry w piłkę nożną o wymiarach 30,0x62,0m pokryte sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne przeznaczone do gry w piłkę ręczną, siatkową, koszykową oraz tenisa o wymiarach 26,0x46,0m. z nawierzchnią poliuretanową. 

1 marca 2009 r. kompleks boisk sportowych "Moje Boisko-Orlik 2012" został udostępniony dla społeczności lokalnej. Zatrudniony na nim jest Animator Sportu, który prowadzi zajęcia sportowe, czuwa nad przestrzeganiem zasad fair play oraz pełną koordynacją harmonogramu zajęć.

W roku 2010 powstała w szkole trzecia pracownia informatyczna wyposażona w 20 komputerów - laptopów przede wszystkim na użytek uczniów kształcących się w zawodach: technik informatyk i technik ekonomista. Od MEN szkoła otrzymała nowoczesną tablicę interaktywną  (4-ta tablica w szkole) , która jest wykorzystywana przede wszystkim na lekcje z języka obcego i podstaw przedsiębiorczości.

W 2011 r. w powojskowych budynkach szkoły zostały wymienione wszystkie okna.

Zespół Szkół Nr 2 w Grajewie dysponuje: kompleksem dydaktyczno-sportowym – halą gimnastyczną; kompleksem sportowym „Moje Boisko – Orlik 2012”, „starą” salą gimnastyczną w powojskowym budynku (2 sale + pracownia żywienia zbiorowego), 3 budynkami dydaktycznymi, w których  znajdują się - biblioteka z Centrum Multimedialnym, 3 pracownie komputerowe, 3 pracownie języków obcych z tablicami interaktywnymi, pracownia technologii żywienia z 18 oddzielnymi stanowiskami, pracownia przedsiębiorczości z tablicą interaktywną, 13 pracowni przedmiotowych.


e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (22)

Gratulacje Panie Marcinie i powodzenia w trudnej profesji.

Gratulacje szwagier 😊😊😊

Brawo Marcin! Gratulacje!!! Powodzenia!

Oj chyba stare zdjęcie :D Pozdrawiam i życzę sukcesów !

Jestem absolwentką tej szkoły. Bardzo mile wspominam te czasy. Pozdrawiam wszystkich absolwentów.

Super , Gratuluje Panu Bobrowskiemu .

Pamietam go jeszcze z czasow mlodosci w tych starych czasach kiedy jeszcze byly salony gier komputerowych byl mistrzem w quake 2 zawsze wygrywal

Już tradycji wojskowych będzie spadek

A kto będzie wicedyrektorem?

A co z panią Marzenka?

Pan Gutowski v-ce dyrektorem. To już wszyscy wiedzą.

W sumie to i dobrze może coś się zmieni ,ponieważ wszystkie dofinansowania szły na profil mundurowy aż reszta sal kipiała z braku sprzętu itp
Powodzenia

Gratuluje Panu Bobrowskiemu ! Bardzo dobra decyzja !

Gratulacje - kolega z ławki w LO (w kosza też był dobry:)

Gratulacje! Dobry wybór!

Gratulacje dla pana Marcina i pana Krzysztofa, młodzi ambitni znają potrzeby szkoły i młodzieży.Dzieki nim zaistniał w powiecie profil informatyka. Powodzenia i jeszcze raz gratulacje.

Czy to dobry wybór, to się dopiero okaże... Zobaczymy za rok, dwa...

Wszyscy dobrze wiedzą, że to zagrywki polityczne. Zobaczymy pod koniec kadencji jakie będą efekty... Powodzenia.

Na tym co zbudowała poprzedniczka kadencję pociągnie

Wszyscy dobrze wiemy że poprzedniczka zaniedbała budynki szkoły w innych były remonty, docieplenia.. tutaj NIC

/
Powodzenia Panie Bobrowski i Panie Gutowski zycze samych sukcesow! Zmiencie Panowie w koncu cos na lepsze i wyprowadzicie ta fajna szkole na prosta! ;)

Dzień dobry jestem byłym żołnierzem jednostki wojskowej z 1983r morze ma ktoś jakieś zdjęcia jednostki z tych lat byłbym wdzięczny pozdrawiam Mariusza były żołnierz JW 27 -91 Grajewo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.