Nowiutki asfalt na Ekologicznej

aktualizacja: 2020-03-24 19:57:15     nr wiadomości: 41903     przeczytano: 4044     Ilość komentarzy komentarze: 0

Trwa realizacja zadania inwestycyjnego pn. "Budowa ciągu ulic: Ekologicznej, Elektrycznej i 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie".

Zgodnie z założeniami drogowcy, na ponad 1,5-kilometrowym odcinku ul. Ekologicznej (od ul. Kopernika do wysokości kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy), wykonają kanalizację deszczową, brakującą kanalizację sanitarną, nawierzchnię drogową z betonu asfaltowego, zjazdy, chodniki, ścieżkę rowerową, oświetlenie i pełne oznakowanie.

W ramach zlecenia również na ponad 500-metrowym odcinku ul. Elektrycznej zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i sanitarna wraz z przyłączami do przyległych nieruchomości. Odcinek ulicy zyska nawierzchnię, chodniki oraz zjazdy z kostki brukowej, będzie oświetlony i oznakowany.

Podobne prace zostaną zrealizowane też na ok. 250-metrowym odcinku ul. 9 PSK. Po położeniu kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej, powstaną tu: nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego, zjazdy, chodnik i ścieżka rowerowa z kostki brukowej, oświetlenie uliczne, oznakowanie drogowe pionowe i poziome. 

Wartość inwestycji wynosi prawie 14 mln zł. Na jej realizację miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 6 898 814 zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum miejscowych firm.

e-Grajewo.pl
      - https://www.facebook.com/egrajewo/   - https://www.facebook.com/egrajewo/   - https://www.facebook.com/egrajewo/
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.