Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12536 wyświetleń

Nowa linia produkcyjna SM


SM MLEKPOL w zakładzie produkcyjnym w Bydgoszczy otworzyła w miniony czwartek najnowocześniejszą w Polsce i w Europie linię produkcyjną. Dzięki niej wzrośnie ilość produkowanego mleka.


Nowoczesna linia produkcyjna pozwoli na przetwarzanie nawet 28 tys. litów mleka na godzinę i maksymalnie 500 tys. litrów na dobę. Modernizacja zakładu włączonego w struktury SM Mlekpol w 2005 roku pochłonęła 9 mln Euro.

– Dzięki tej inwestycji mogliśmy wymienić w zakładzie praktycznie wszystko – nawet kanalizację  i posadzki – a co najważniejsze: zbudować najnowocześniejszy w Polsce i w Europie park maszynowy. Umożliwi to znaczny wzrost produkcji mleka. W bydgoskim oddziale SM MLEKPOL wzrośnie również zatrudnienie – powiedział Edmund Borawski, Prezes SM MLEKPOL w Grajewie.
– Możliwości produkcyjne znacząco poprawią perspektywy w wypadku producentów mleka i członków SM MLEKPOL z terenu województwa kujawsko-pomorskiego – dodał.

Unowocześnienie linii produkcyjnej sprawi, że mleko poddawane będzie mikrofiltracji przy użyciu membran ceramicznych, co pozwoli na jego krótsze pasteryzowanie w możliwie najniższej temperaturze, to jest w temperaturze 74 stopni Celsjusza. Taki proces sprawi, że mleko będzie jak najwyższej jakości i zachowa swoje najcenniejsze walory. W rezultacie konsumenci otrzymają wyrób, który swoimi cechami będzie najbardziej zbliżony do mleka prosto od krowy.
Przedsięwzięcie zrealizowane przez SM MLEKPOL pozwoli rolnikom inwestować w gospodarstwa i zagwarantuje tym samym odbiór większej ilości mleka do nowoczesnego i bezpiecznego zakładu.

SM MLEKPOL od lat potwierdza swoją najwyższą pozycję wśród firm mleczarskich. Nie bojąc się podejmowania wyzwań oraz prowadzenia innowacyjnych inwestycji i wytwarzając zdrowe, pełnowartościowe produkty, dba o dobro swoich dostawców, a także o zadowolenie i zdrowie konsumentów.
PR First Communications




Komentarze (7)

Maszyna nie produkuje mleka tylko napełnia butelki bądź kartony.Krowy produkują mleko -to dla autora materiału

Szkoda, że nie w Grajewie. Ludzie dostali by pracę.

Piątnica ma to już dawno....

No brawo Panie Prezesie ....tak trzymać)))

"Szkoda, że nie w Grajewie. Ludzie dostali by pracę." - całe szczęście, że nie w Grajewie. Takie linie powodują, że ludzie tracą pracę. Automatyka powoduje eliminacje czynnika ludzkiego. Cieszy się tylko producent bo produkuje taniej i więcej. Trzeba tylko zadać sobie pytanie za co ci ludzie kupią te pyszne mleczko?

Niech zadbają o przewoźników bo kto przywiezie i wywiezie tą ilość mleka a nie tylko karać przewoźników i kierowców

a od kiedy piontnica mleko nalewa bo ztego co wiem to wcale

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.