Noc Muzeów w GIH

aktualizacja: 2019-05-23 15:24:03     nr wiadomości: 39287     przeczytano: 1198     Ilość komentarzy komentarze: 2

Noc Muzeów w Grajewskiej Izbie Historycznej

 

Tegoroczna akcja Nocy Muzeów w Grajewskiej Izby Historycznej została poświęcona historii wojska stacjonującego w grajewskich koszarach po II wojnie światowej. Na tę specjalną okazję GIH przygotowała wystawę zdjęć związanych z tematem przewodnim oraz miniekspozycję umundurowania, uzbrojenia i oporządzenia Ludowego Wojska Polskiego z różnych okresów. Gościem specjalnym w tę wyjątkową noc był ppłk Henryk Pestka, który podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z minionych lat. Na spotkaniu licznie stawili się byli żołnierze zawodowi, służących w grajewskiej jednostce. Ożywiona dyskusja trwała do późnych godzin.

Ponadto zwiedzający mogli podziwiać stałą ekspozycję GIH oraz wystawę czasową dotyczącą świąt wielkanocnych. Odważni przyglądali się eksponatom w  zbrojowni. Kolejna taka noc za rok.

 

GIH

 

A na budynku tecza! Żenada
Napisał: grajewiak dodano: 2019-05-23 18:39:49

Bardzo fajne miejsce, co roku w "Noc Muzeów" odwiedzamy GIH z dziećmi. Dziękujemy Panu z GIH, który opowiadał i prezentował dzieciakom eksponaty w zbrojowni. Pozdrowienia od całej Ekipy.
Napisał: Mama dodano: 2019-05-24 10:29:28

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.