Niedziela, Lipiec 25, 2021

Wiadomości

Nielegalne papierosy w TIRze

Nielegalne papierosy w TIRze
  • 3500 paczek przemycanych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska (woj. podlaskie).
  • Nielegalny towar ukryty był w polskiej ciężarówce, która wjechała do Polski z Litwy.

Funkcjonariusze KAS z Budziska zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 8 ciężarówkę, kierowaną przez 36-letniego mieszkańca woj. lubelskiego. W trakcie rewizji poprzedzonej prześwietleniem rentgenowskim mundurowi odkryli, że w naczepie tira, w przerobionym schowku na palety ukryte są nielegalne papierosy. Łącznie w kontrolowanej ciężarówce funkcjonariusze znaleźli 3500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej blisko 50 tys. złotych.

Wobec kierowcy, który przyznał się do nielegalnego towaru, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna za popełnione przestępstwo skarbowe odpowie teraz przed sądem. Oprócz utraty papierosów grozi mu wysoka grzywna.

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.