Kultura i rozrywka

Nazwać rzeczy po imieniu


Dokąd zamierzamy dotrzeć, skąd wiemy, jakie imprezy i komu organizować i co nas łączy – nad takimi zagadnieniami zastanawiali się uczestnicy pierwszego szkolenia w ramach projektu "Nowoczesny menadżer kultury” realizowanego przez Ełckie Centrum Kultury.

Pierwsze spotkanie z pięciu zaplanowanych odbyło się w dniach 26-27 marca 2010r. pod hasłem „Ośrodki kultury animatorem społecznym środowiska lokalnego”.  W jednym miejscu i czasie po raz pierwszy spotkali się pracownicy gminnych ośrodków kultury oraz bibliotek z powiatu ełckiego: Stradun, Kalinowa, Pisanicy, Starych Juch, Nowej Wsi Ełckiej, Woszczel  i Prostek.

- Właśnie możliwość poznania osób pracujących w kulturze w naszych sąsiednich ośrodkach była jednym z mocniejszych punktów szkolenia – powiedział Wojciech Wrona, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kalinowie. – Ćwiczenia warsztatowe w czasie szkolenia pozwoliły nam nazwać po imieniu rzeczy, które robimy na co dzień, ale nie zastanawiamy się nad zasadami ich funkcjonowania.

Z kolei Danuta Klimowicz, dyrektorka GOK-u w Starych Juchach podkreśliła fakt, że takie spotkanie daje możliwość korzystania z doświadczeń innych animatorów kultury, nawiązują się kontakty i wspólne działania, rozmowy stają się inspiracją do realizacji pomysłów.

- Już pojawił się pierwszy wspólny pomysł – zorganizowanie pleneru malarskiego w Starych Juchach we współpracy z gminnymi ośrodkami kultury z całego powiatu ełckiego – stwierdziła Danuta Klimowicz.

Trener prowadzący zajęcia na warsztatach zintegrował grupę pokazując, że uczestnicy  mają wspólny cel i takie same dążenia w pracy, bez względu na lokalizację instytucji. Wskazał też na partnerów.

- Istotnym elementem jest fakt, że pracownicy wiejskich GOK-ów czy bibliotek nie są sami w swoich środowiskach , powinni działać w oparciu o partnerów społecznych , z którymi znajdują wspólne cele do podejmowania działań animacyjno-kulturalnych – powiedział Zbigniew Mieruński prowadzący szkolenie.

Projekt Nowoczesny Menadżer Kultury realizowany jest przez Ełckie Centrum Kultury i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki  Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działania 9.5.Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Głównym założeniem projektu jest  podwyższenie możliwości edukacyjnych, doskonalenie kompetencji interpersonalnych oraz zwiększenie aktywności wśród lokalnej społeczności pracowników i współpracowników instytucji kulturalnych obszarów wiejskich powiatu ełckiego.
ECK


środa, 24 kwietnia 2024

Rajd Pojazdów Zabytkowych

środa, 24 kwietnia 2024

Pierwsza edycja Hip Hop Generation

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.