Muzeum Mleka wyróżnione

aktualizacja: 2019-11-27 17:40:03     nr wiadomości: 40851     przeczytano: 4408     Ilość komentarzy komentarze: 1

Muzeum Mleka wyróżnione podczas Gali 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Warszawie.

 

Dnia 19 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta gala w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie, podczas której organizatorzy uhonorowali organizatorów najciekawszych wydarzeń tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Tematem przewodnim był „Polski splot”, czyli nawiązanie do polskiej tradycji rzemieślniczej, krawieckiej i tkackiej. Było to również zaproszenie do poznania naszej historii, do zainteresowania się okresem odzyskania niepodległości, kiedy Polacy czerpali z różnorodności swoich doświadczeń rozbiorowych i starali się „utkać” nową rzeczywistość w odrodzonej Polsce.

 

Najważniejszym momentem wieczoru było uroczyste wręczenie wyróżnień dla organizatorów za ich szczególny i wyjątkowy wkład w organizację tegorocznych wydarzeń EDD. Województwo podlaskie reprezentował m.in. Wicemarszałek Stanisław Derehajło, który odebrał wyróżnienie specjalne. Najciekawsze wydarzenia EDD w województwa podlaskiego zorganizowali:

 

  • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki GBP w Janowie

  • Jerzy Wasiluk - Wójt Gminy Czyże oraz Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach

  • Nadleśnictwo Suwałki

  • Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie

  • Koło naukowe „mała ARCHITEKTURA” Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

 

Zwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu Mikromusic.

 

Europejskie Dni Dziedzictwa. to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, promujący wartość dziedzictwa kulturowego. Jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Współorganizatorami akcji są: Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. EDD jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

 

fot. Paweł Kobek, Narodowy Instytut Dziedzictwa

 

CTM-MM

 

Gratulacje, zasłużona nagroda.
Napisał: ef-ka dodano: 2019-11-28 14:45:04

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.