piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 7152 wyświetleń

Msza z modlitwą o uzdrowienie

.................

Czym jest Msza św. z modlitwą o uzdrowienie?
 Jest Mszą św., w której przeżywamy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa, Jego Wniebowstąpienie, Uwielbienie i Zesłanie Ducha Świętego. Ale to przecież dzieje się w czasie każdej Eucharystii... No właśnie! Więc jaka jest różnica między Mszą a Mszą z modlitwa o uzdrowienie? Żadna! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam na wieki. (Hbr 13,8) Uzdrawiał chorych, wskrzeszał umarłych, wypędzał złe duchy. Dał Apostołom tę samą władzę: Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie. (Mk 16, 17-19). Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca (J 14, 12) Jednak są różnice między Mszą św. a Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie. Jedną z nich jest wiara uczestniczących. W Nazarecie, swoim rodzinnym mieście, Jezus nie mógł zdziałać żadnego cudu z powodu niedowiarstwa mieszkańców. (Mt 13, 58) Osoby, które przychodzą na Mszę z modlitwą o uzdrowienie (oprócz wyjątków szukających wrażeń), spodziewają się, że Jezus będzie działał. I działa. Normalnie może się tak zdarzyć, że jedynym oczekiwaniem uczestniczących w Eucharystii jest to, żeby Ona się szybko skończyła. I Jezus nie może działać, bo nie ma wiary uczestników. Inna różnica polega na tym, że w czasie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie jest ogłaszane słowo poznania o uzdrowieniu z konkretnej choroby fizycznej, psychicznej czy duchowego zniewolenia, dotyczące konkretnej osoby obecnej w kościele lub osoby, za którą ktoś z uczestników właśnie się modli, a podczas Mszy, której nie towarzyszy intencja o uzdrowienie, takie słowo poznania nie jest wypowiadanie, choć Jezus uzdrawia i dokonuje przemiany serc w czasie każdej Eucharystii. Owocem tego słowa poznania jest wzrost wiary uczestniczących, gdy ktoś potem składa świadectwo o tym, że to dotyczyło właśnie jego i dokonało się uzdrowienie, którego lekarze nie potrafią wytłumaczyć.
Najistotniejsze są jednak uwolnienia duchowe i wzrost wiary, a w konsekwencji nawrócenie i uwielbienie Boga. A co robić po Mszy Św.z modlitwą o uzdrowienie? Siewca sieje słowo. A oto są ci posiani na drodze: u nich się sieje słowo, a skoro je usłyszą, zaraz przychodzi szatan i porywa słowo zasiane w nich. Podobnie na miejscach skalistych posiani są ci, którzy, gdy usłyszą słowo, natychmiast przyjmują je z radością, lecz nie mają w sobie korzenia i są niestali. Gdy potem przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamują. Są inni, którzy są zasiani między ciernie: to są ci, którzy słuchają wprawdzie słowa, lecz troski tego świata, ułuda bogactwa i inne żądze wciskają się i zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne. W końcu na ziemię żyzną zostali posiani ci, którzy słuchają słowa, przyjmują je i wydają owoc: trzydziestokrotny, sześćdziesięciokrotny i stokrotny. (Jezus) Mk 4,14-20 Wielu z nas już regularnie przychodzi na comiesięczną Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Nie byłoby dobrze, gdybyśmy korzystając z wielkich uniesień duchowych zaniedbywali podstawową formację. Na modlitwach wstawienniczych lub na modlitwie o uzdrowienie w kościele możemy doświadczyć bardzo głębokich poruszeń, mogą się zdarzać nagłe wzruszenia, spoczynki w Duchu Świętym, gorące doświadczenia bliskości Boga.

Wszystko, co daje nam Ojciec jest nam potrzebne, ale też jest dla nas zachętą do "wypłynięcia" na głębię wiary. Pragniemy zatem zachęcić Was do korzystania z formacji rozwoju wiary, wiedzy o chrześcijaństwie i duchowości.

Propozycje formacji:

1.    Uczęszczanie do wybranej wspólnoty przy parafii.

2.    Odbycie pogłębionych rekolekcji. Polecamy na szybki dobry początek Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym ( co roku przeprowadzane w naszym mieście)

3.    Osobisty rozwój wiary poprzez: Eucharystię, sakrament pojednania, modlitwę codzienną, rozważanie Pisma Świętego, adorację Najświętszego Sakramentu.

 

Spotkania w naszych wspólnotach odbywają się:

parafia pw. Trójcy Przenajświętszej (wspólnota Emaus) - w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej

parafia pw. Św. Ojca Pio (wspólnota Rafael) - we wtorek po Mszy Św. wieczornej

parafia pw. MBNP (wspólnota Paweł Apostoł) - w środę po Mszy Św. wieczornej

 

Komentarze (6)

o jakie spotkania chodzi ? co na nich się robi?

Kiedy i gdzie Najbliższa Msza Św

Przyjdz zobaczysz 😊zapraszamy serdecznie Wez z soba przyjaciol Nie pozalujesz 😊Pozdrawiam

Jutro 29 08 wtorek gogz 17 45 Parafia Ojca Pio 😊

Najbliższa masz Św. we wtorek 29 sierpnia w par.pw. Św. Ojca Pio. W ogłoszeniu są podane dni w których spotykają sie nasz wspólnoty na spotkaniach modlitewnych na które wszystkich zapraszamy .

Dziękuję za odp, teraz jest i plakat z datą wcześniej go nie widziałam, dziękuję!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.