• 7 komentarzy
  • 9688 wyświetleń

Mecz III ligi piłki siatkowej

WYGRANA SIATKARZY MLEKPOLU MOSIR GRAJEWO

W swym ostatnim w Grajewie meczu III ligi piłki siatkowej mężczyzn zespół MLEKPOLU MOSiR pokonał beniaminka ligi Rekord Zambrów 3 : 1. Jednak wygrana nie przyszła łatwo, bo gospodarze bardzo męczyli się z młodymi zawodnikami Rekordu.

Już początek pierwszego seta pokazał, że goście wcale nie zamierzali się poddać i od początku prowadzili z niewielką przewagą punktową. Siatkarze Mlekpolu chyba byli zbyt pewni łatwej wygranej, bo psuli nawet proste zagrania. Natomiast zambrowianom niemal wszystko się udawało. W końcówce prowadzili nawet 19 : 17, ale miejscowi zaczęli wreszcie grać i szybko zrobił się remis 23:23. Ostatnie dwie piłki należały do gospodarzy. Drugi set od początku był niezwykle wyrównany i  długo żaden z zespołów nie mógł odskoczyć od rywala. Dopiero kiedy u gospodarzy na zagrywce pojawił się Dawid Naruszewicz uzyskali sporą przewagę i w końcówce bez problemów wykorzystali słabość rywali.

I prowadzenie 2 : 0 niemal całkowicie uśpiło miejscowych, bo tradycyjnie goście odskoczyli na kilka punktów i zaczęli seriami wykorzystywać słabość rywali. Dość szybko zrobiło się 12:21 i wtedy gospodarze zaczęli grać. Było jednak za późno i Rekord wygrał seta. Ostatni set, to już wyraźnie lepsza gra Mlekpolu. Goście trochę opadli z sił i tym razem to miejscowi wyraźnie przeważali. I do końca grając spokojnie wygrali bez kłopotów i przypieczętowali swój awans do baraży o drugą ligę, które odbędą się na początku maja w Zduńskiej Woli.

Cieszy fakt, że mecze siatkarzy ogląda coraz więcej kibiców, którzy bardzo by chcieli II ligi.

MLEKPOL MOSiR GRAJEWO – REKORD ZAMBRÓW 3 : 1 (25:23, 25:19, 19:25, 25:13).

MLEKPOL: Adam Odlanicki, Tomasz Zyskowski, Dawid Naruszewicz, Radosław Pawłowski, Łukasz Tokarzewski, Mariusz Bielski, Mirosław Mieczkowski jako libero oraz Radosław Szarnecki, Konrad Rafałowski. Trener: Marek Adamkiewicz.

REKORD: Łukasz Włodkowski, Tomasz Malewski, Jakub Suchcicki, Łukasz Jemielita, Łukasz Żabiński, Damian Andrzejczuk, Jakub Terebka jako libero oraz Artur Włodarczyk, Bartosz Dmochowski, Marcin Komorowski. Trener: Andrzej Gutowski.

Sędziowali: Marta Kobus jako I sędzia, Tomasz Łatuszyński jako II sędzia i Mariusz Łupiński – sekretarz zawodów (wszyscy z Białegostoku).