piątek, 29 marca 2024

• 1 komentarzy
  • 10356 wyświetleń

Maratonka w Poznaniu

W niedzielę odbyła się w Poznaniu największa impreza maratońska w Polsce. Na starcie stanęło 4122 osób pragnących zmierzyć się z dystansem 42 km 125 m. Przy gorącym dopingu publiczności licznie zgromadzonej na trasie bieg ukończyło ponad 4000 zawodników. Trasa maratonu przebiegała między innymi pięknymi uliczkami starówki poznańskiej. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć zawodników "Maratonki" Grajewo.

Nasze miasto reprezentowali Janusz Krause który z czasem 3.02.54 zajął 159, Zygmunt Staniszewski 3.25.45 zajął 565, Waldemar Szycik 4.10.11 miejsce 2291oraz Bartek Talaga z czasem 4.33.11 zajął miejsce 3089. Trzy pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Kenii. Nie padł jednak rekord trasy i nagroda główna Chevrolet aveo został rozlosowany wśród wszystkich uczestników  biegu.  - informuje Krzysztof Drężek

Kolejny start Maratonki to Półmaraton koleżeński w Łomży.