Majówka nad Biebrzą

aktualizacja: 2019-04-12 18:30:13     nr wiadomości: 38972     przeczytano: 1500     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zapraszamy w niedzielę, 5 maja, plac przy siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy, w godzinach 9.00-15.00

Jak co roku, w długi weekend, zapraszamy na majówkę nad Biebrzą. Czekać na Państwa będą stoiska wystawców, w rekordowej w tym roku liczbie, ponad 120!  Przysmaki podlaskie, warmińskie, mazurskie, kurpiowskie, litewskie – zdrowa żywność z czystych ekologicznie terenów.

Chleby z różnych regionów, sery kozie, podpuszczowe i wędzone, zioła, swojskie wędliny, miody, tradycyjne sękacze, mrowiska i obwarzanki oraz słodkie kozy i fafernuchy, chałwa turecka i lody własnej produkcji. Smaki orientu: tatarski pierekaczewnik, kibiny, czebureki. W końcu litewski kwas i nasz podpiwek. Targi przyciągają wielu miłośników sztuki ludowej. Są bowiem doskonałą okazją do rozmów z artystami rękodzielnikami, którzy wystawiają się z rzeźbą, garncarstwem, malarstwem, plecionkarstwem, haftem,  drewnianymi zabawkami, oryginalną biżuterią, witrażami.

 

Biebrzański Park Narodowy

Partner: Muzeum Podlaskie w Białymstoku  „7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku”

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.