• 8 komentarzy
  • 11729 wyświetleń

MLEKPOL – WSFiZ 3 : 2

MŁODZIEŻ MLEKPOLU MOSiR GRAJEWO WYGRAŁA W III LIDZE

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy Mlekpolu MOSiR Grajewo w trzecioligowym siatkarskim spotkaniu z wyżej notowaną ekipą Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania – Uniwersytet w Białymstoku wygrywając po pięciosetowej walce o ligowe punkty.
   Mecz rozpoczął się od niewysokiej wygranej w pierwszym secie, bo goście nie radzili sobie z zatrzymaniem akcji młodych zawodników z grajewskiej drużyny. Na początku drugiego seta goście odskoczyli na kilka punktów i nie pozwolili sobie na odebranie zwycięstwa. Podobnie było w następnym i gospodarzom nie udało się mimo walki w końcówce na odrobienie strat. W czwartym secie to Mlekpol rozpoczął udanie, a goście gonili ale bezskutecznie. W taebreku gospodarze od początku mieli kilka punktów przewagi i nie dali sobie odebrać wygranego meczu. Tym samym młodzież godnie zastąpiła rutyniarzy i pokazała, że można na nich liczyć w następnym sezonie.
   A okazja już w najbliższy czwartek 25 II bowiem Mlekpol podejmuje u siebie w ostatnim ligowym meczu Biebrzę Lipsk. Początek w hali sportowej MOSiR o godz. 20.
MLEKPOL MOSiR GRAJEWO – WSFiZ UwB Białystok 3 : 2 (25:23, 21:25, 23:25, 25:20, 15:11)

MLEKPOL MOSiR: Adam Odlanicki, Marcin Tyszkowski, Łukasz Piwko, Mateusz Walejewski, Tomasz Zyskowski, Patryk Kleszczewski, Mirosław Mieczkowski – libero oraz Bogusław Wszeborowski, Filip Koniecko, Marek Adamkiewicz – grający trener.
WSFiZ – UwB:  Bartosz Kasperowicz, Krzysztof Lacek, Michał Świrydowicz, Piotr Antoniuk, Karol Zalewski, Łukasz Babińczuk, Robert Szydło – libero oraz Damian Sidoruk, Zbigniew Rafałko, Artur Stefanowicz. Trener: Jerzy Nowik.
Sędziowali: I sędzia – Marek Duchnowski, II sędzia – Mariusz Wielgat, sekretarz – Andrzej Mścichowski (wszyscy Grajewo).