Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 12153 wyświetleń

LO nr 1 wśród najlepszych

 W dniu 9 lutego 2015 r. w Kuratorium Oświaty w Białymstoku odbyło się spotkanie dyrektorów 10 najlepszych liceów i 10 najlepszych techników województwa podlaskiego według ogłoszonego przez tygodnik "Perspektywy" Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. W roli gospodarza wystąpiła Pani Wiesława Ćwiklińska - Wicekurator Oświaty, a gościem honorowym był Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski.

 W spotkaniu tym wziął udział dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie Grzegorz Curyło, który z rąk Pani Wicekurator oraz Pana Wojewody otrzymał gratulacje i pamiątkowy grawerton "Za wysokie osiągniecie edukacyjne uczniów oraz zajęcie przez szkołę w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 10. miejsca wśród liceów ogólnokształcących województwa podlaskiego".

Pani Wicekurator wyraziła ogromne zadowolenie, że wśród 10 najlepszych szkół znalazły się szkoły z mniejszych ośrodków miejskich, takich jak Grajewo.

 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (19)

a mogłem wybrać ten profil

Tylko ktoś zapomniał dodać że Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie zostało sklasyfikowane w Polsce na 249 miejscu. Czy to jest sukces ??

Zdawałem maturę w 1969 roku.
Z naszej klasy prawie wszyscy dostali się na studia.
, co świadczyło wówczas o wysokim poziomie nauczania w naszym L.O. To miło , że mój "ogólniak" wciąż należy do najlepszych.

super szkoła, kto chce się uczyć ma szanse, super nauczyciele, trafiłem do super klasy

drogi STUDENCIE - pomyśł, że inni nawet tego nie mają i o takim 10 czy 249 miejscu mogą tylko marzyć, ale tego nie osiągną, PRZEMYŚL TO, ZANIM COŚ "STUDENCIE" NAPISZESZ

tak student sukces bo do grajewskiego LO przyjmuje się wszystkich którzy złożą podania i nie ma się co porównywać z Białymstokiem czy Warszawą gdzie słabi gimnazjaliści nie są w tych najlepszych liceach

Doliwa pracuje w CKE to i wyniki mają dobre.

Szanowny Studencie, czy uważasz, że młodzi mieszkańcy mieszkańcy naszego miasta "buszują" po całym kraju, aby po ukończeniu gimnazjum znaleźć szkołę ponadgimnazjalną, czy raczej kształcą się w obszarze województwa? Czy na prawdę nie potrafisz dostrzec ogromnego sukcesu tej szkoły, która wyprzedziła wiele szkół białostockich, łomżyńskich i suwalskich? Panie Dyrektorze, Szanowni Nauczyciele, Drodzy uczniowie: moje serdeczne gratulacje!!! Niech ten grawer przypomina Wam, że jesteście na dobrej drodze. Życzę dalszych sukcesów.

Jestem absolwentka i bardzo sobie chwale to liceum

u JK było roboty, poziom, wymagania, jak ktoś chciał to mógł zrobić nauczyć się mega rzeczy, tłumaczenie po kilka razy, było warto - ale to z perspektywy lat dopiero się docenia, a wtedy, no własnie - była złość, opór i wiele pytań po co aż tyle, szkoda, gdyby tak cofnąć czas...

W powiecie grajewskim szkoły rywalizują i wkładają dużo pracy żeby były wysokie wyniki nauczania. Dobre miejsca zajęły też technikum w Wojewodzinie -13 i Technikum w Zespole Szkół nr2 - 14 miejsce. Jeśli w innych powiatach np. Mońki jest mało szkół, to niezależnie od wyników i tak mają nabór. Gratulacje dla wszystkich szkół, oby wiedza była pierwszym kryterium wyboru szkoły.

W porównaniu do II Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej to jest sukces ogromny. Wspomniane liceum zajęło 500 miejsce w rankingu. Natomiast do XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie to chyba już nie jest sukces. Moim zdaniem sukcesy trzeba liczyć w stosunku do najlepszych . Jeżeli ja się mylę i nie mam racji to wszystkich przepraszam.

do "STUDENT"
wiesz, do OXfordu i innych szkół LO w rankingu jest jeszcze dalej, masz takie rozumowanie, jakbyś w Olecku na słynnej uczelni studiował!!!

Jestem absolwentką liceum. Warto dodać bardzo dobrego liceum. Nauczyciele , nie mówię, że wszyscy, są oddani swojej pracy. Proszę popytać znajomych uczących się w renomowanych szkołach, ilu nauczycieli organizuje zajęcia dodatkowe, w ramach pracy społecznej - 2-3 razy w tygodniu? W tej szkole w chociażby w ostatnie ferie zimowe niektórzy profesorowie przychodzili do szkoły i prowadzili zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego. W elitarnych ogólniakach praca na lekcjach przebiega zupełnie inaczej. Nauczyciel zadaje pracę domową, którą potem na lekcji omawia i ocenia. W grajewskim liceum nauczyciele wypruwają żyły, by wytłumaczyć istotne kwestie, tłumaczą na wiele różnych sposobów.
W ogólniaku naszym nauki pobiera młodzież, która nie została na dzień dobry, podczas rekrutacji, poddana selekcji. W takim II LO łomżyńskim na jedno miejsce jest 5 chętnych. I mimo to w rankingu mają oni miejsce 14.

Liceum im. Mikołaja Kopernika skończyłam 53 lata temu i do dziś jestem dumna z mojej szkoły. Od razu uprzedzam ewentualne złośliwe komentarze - nie jestem zesklerociałą babcią . Jestem osobą z wyższym humanistycznym wykształceniem , doskonale zorientowaną w otaczającym mnie świecie i wprawdzie ponad pół wieku mieszkam poza Grajewem , w dużym mieście to kiedy tylko jestem w rodzinnych stronach ( a wraz z upływem lat są one mi coraz droższe) idę na spacer ulicą Strażacką by popatrzeć w okna mego liceum . To tam spędziłam piękne lata młodości , chwile powodzeń ale i niepowodzeń ( matematyka i prof. Kowalewski ), z tym miejscem związana była moja pierwsza młodzieńcza miłość, tam biegłam na sks z prof. Gronertem, w którym kochały si ę wszystkie dziewczyny.... Długo mogłabym wyliczać to co na zawsze związało mnie z liceum im. Mikołaja Kopernika.ZGrajewem także.

Piękne słowa, Pani Krystyno. Aż łezka mi się w oku zakręciła. Pani spaceruje po Strażackiej a ja często wyglądam z okna pracowni na tę ulicę :)

Skończyłem te Liceum 6 lat temu, a po nim skończyłem dwa kierunki studiów i pracuję w miedzynarodowej korporacji, moja wypłata ma od niedawna 5 cyfr...co tu więcej dodawać:) BRAWO I LO !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.