Kronika 998

aktualizacja: 2020-04-06 14:36:34     nr wiadomości: 42026     przeczytano: 3453     Ilość komentarzy komentarze: 0
  • 3 kwietnia br. około godz. 12.40 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z przydomowych stawów w miejscowości Rydzewo, gm. Rajgród znajduje się ludzkie ciało. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciało mężczyzny pływające w wodzie. Ze względu na stan zwłok odstąpiono od udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy, po wydobyciu ciała na brzeg przekazali je służbom współpracującym. Udział w akcji brali strażacy z KP PSP Grajewo (z w tym Grupa Ratownictwa Wodnego) oraz druhowie Ochotniczej Straży pożarnej z Rajgrodu i Rydzewa. 

 

  • 5 kwietnia br. około godz. 22.00 wybuchł pożar na składowisku odpadów w Studziankach pod Białymstokiem. Paliła się część hałdy o powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych. To szósty pożar w tym miejscu w 2020 r. Na miejsce zadysponowano kilkanaście zastępów strażaków. Do gaszenia ognia były używane dwie cysterny sprowadzane na miejsce z Zambrowa i Hajnówki oraz specjalistyczna pompa z Grajewa. Działania udało się zakończyć już po niespełna czterech godzinach. Ostatni pożar na składowisku w Studziankach miał miejsce 27 marca br.  
 
  • Grajewscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 33-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów prawa.

W miniony piątek, tuż przed godziną 19.00, grajewscy policjanci, na jednej z dróg gminy Szczuczyn zauważyli mazdę jadącą niewłaściwą stroną jezdni. Dodatkowo kierujący autem w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Policjanci natychmiast zatrzymali auto do kontroli drogowej. Jak się okazało, siedzący za kierownicą samochodu 33-latek był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również przy sobie dokumentów uprawniających go do kierowania pojazdem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Policja apeluje o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów prawa. - KPP w Grajewie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.