"Kręci mnie bezpieczeństwo"

aktualizacja: 2019-12-06 18:17:14     nr wiadomości: 40955     przeczytano: 4260     Ilość komentarzy komentarze: 0

4 grudnia 2019 roku w Pływalni Miejskiej w Grajewie odbyło się spotkanie strażaków z uczniami grajewskich szkół podstawowych i pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach kampanii społecznej "Kręci mnie bezpieczeństwo". W ramach kampanii omówiono szereg zagadnień dotyczących zasad bezpieczeństwa w okresie jesienno-zimowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy i alarmowania służb ratowniczych. 

Pokazy połączone z prezentacją sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz ratowania tonących rozpoczęto od zgłoszenia zdarzenia o kilku osobach tonących w niecce basenowej. Wprowadzenia do tematyki spotkania dokonał zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. kpt. Arkadiusz Lichota. Funkcjonariusz przybliżył zgromadzonym rolę i zadania Państwowej Straży Pożarnej w systemie bezpieczeństwa państwa oraz omówił założenia kampanii społecznych "Kręci mnie bezpieczeństwo" i "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", a także udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów.

W dalszej części spotkania członkowie specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego wspólnie z ratownikami wodnymi przeprowadzili pokaz wspólnych działań ratowniczych na basenie z wykorzystaniem koła ratunkowego, rzutki ratowniczej i zestawu ratownictwa medycznego PSP R-1. Nie zabrakło również prezentacji samochodów pożarniczych i sprzętu znajdującego się na wyposażeniu strażaków nurków. Pokazy podzielono na 5 bloków tematycznych, które omawiali kolejno zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. kpt. Arkadiusz Lichota, starszy inspektor sztabowy mł. asp. Tomasz Siejda w zakresie udzielania pierwszej pomocy, dowódca sekcji st. asp. Waldemar Pawełkowski w zakresie ratownictwa wodnego oraz mł. kpt. Kamil Twardowski w zakresie alarmowania służb o zdarzeniach.

Na zakończenie spotkania dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie pan Marek Duchnowski oraz kierownik Pływalni Miejskiej w Grajewie pan Dariusz Brzózka wyrazili chęć dalszej współpracy ze strażakami w zakresie propagowania zasad bezpieczeństwa poprzez organizację wspólnych ćwiczeń, szkoleń i pokazów ratowniczych.

W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób - uczniów klas IV-VI ze Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 4 w Grajewie wraz z opiekunami oraz pracownicy pływali.
 

st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie
zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.