Poniedziałek, Lipiec 26, 2021

Wiadomości

Koronawirus w monieckiej parafii

Koronawirus w monieckiej parafii

Koronawirus w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach, o chorobie poinformował w mediach społecznościowych proboszcz Wojciech Wojtach.

- W niedzielę wieczorem dowiedziałem się, że moja mama ma dodatni potwierdzony wynik na koronawirusa. Zwróciłem się do lekarza rodzinnego z prośbą o wykonanie testu. Od niedzieli rzecz jasna jestem już na kwarantannie. Dziś otrzymałem wyniki testu - jest dodatni. Starałem się zachować zalecane środki ostrożności i nie wiem, w którym momencie zostałem zarażony. Przepraszam tych wszystkich, którzy poprzez kontakty ze mną w ciągu ostatnich dni mogli zostać narażeni - pisze ksiądz.

Parafia potwierdziła - jedynie ksiądz proboszcz ma pozytywny wynik. Dwaj pracujący tu wikariusze oraz ksiądz emeryt są zdrowi. Niestety z racji na zaistniałą sytuację muszą pozostać w kwarantannie. Nabożeństwa w kościele są odprawiane przez księży - gości. Kancelaria jest nieczynna do poniedziałku (26.10.) włącznie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mońkach prosi o zgłaszanie się wszystkich, którzy w okresie od 11 do 18 października br. mieli kontakt z księdzem - spowiali się u niego, przyjęli z jego rąk komunię, czy załatwiali sprawy w kancelarii parafialnej.

Telefon alarmowy do PSSE w Mońkach 604 275 815.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.