Szczuczyn

  • 2 komentarzy
  • 11314 wyświetleń

Koncert z okazji Dnia Matki

"Matka byłaby zdolna wymyślić szczęście, aby je dać swoim dzieciom."
Madeleine Delbrer


Entuzjastycznymi oklaskami publiczność dziękowała zespołowi „Wszystko w porządku” z Borysowa na Białorusi i zespołowi „Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie, które wystąpiły 25 maja br. w muszli koncertowej Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach koncertu z okazji Dnia Matki.

Zgromadzona publiczność wysłuchała kresowych i ludowych pieśni, którym akompaniowali muzycy poszczególnych zespołów. Piękne, kolorowe stroje, niezwykły wokal, profesjonalna gra na instrumentach, tańce ludowe to wszystko składało się w całość i wzajemnie uzupełniało, tworząć wspaniałą atmosferę sobotniego koncertu.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Niećkowie na czele z Dariuszem Koniecko i opiekunkom zespołu "Kłosek" Ewie Hanc i Zofii Gede za współpracę i zaangażowanie w organizację koncertu.

Dziękujemy kierowniczce zespołu "Wszystko w porządku" Ałłie Nicijewskiej za przyjęcie naszego zaproszenia i występ w Szczuczynie.

Występ obu zespołów poprzedzał ich koncert w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu, który zorganizowany został dzięki zaangażowaniu i współpracy z dyrektor Jolantą Koniecko.

Serdecznie dziękujemy za koncert!
Andrzej Kosmowski BCK w Szczuczynie

Więcej informacji o zespołach

WSZYSTKO W PORZĄDKU

Młodzieżowy zespół piosenki estradowej "Wszystko w porządku" działa przy Domu Polskim w Borysowie od roku 2010. Kierowniczką zespołu jest Ałła Nicijewska, akompaniatorką Maria Groda. Wszyscy uczestnicy mają polskie pochodzenie. Zespół bierze udział w różnych imprezach, zorganizowanych przez Dom Polski – Dzień Niepodległości Polski, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Koniec roku szkolnego, Dni Polskiej Kultury w Borysowie, a także w polonijnych przedsięwzięciach, festiwalach, konkursach, zorganizowanych przez Ambasadę RP w Mińsku, Macierz Szkolną w Mińsku i inne.

W październiku 2016 r. zespół "Wszystko w porządku" uczestniczył w V Festiwalu "Eurydyka" w Mińsku i otrzymał wyróżnienie. W styczniu tego roku uczestniczył w finale Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastoralek im. Ks. Kazimierza Szwarlika i otrzymał I miejsce, a w maju otrzymał I nagrodę w XIX Festiwalu polskiej piosenki estradowej w Grodnie. W październiku 2017 i 2018 występował na 16 i 17 Dolnośląskich Dniach Kultury Kresowej w Legnicy, brał udział w koncercie poświęconym Annie German w Mińsku w Filharmonii. Zespół jest laureatem 21. Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej "Malwy 2019"


KŁOSEK zgodnie z informacjami ze strony internetowej Zespołu Szkół w Niećkowie
http://www.zsnieckowo.com.pl/o_szkole/klosek

"Szukaj przyjaciół tam, gdzie śpiewają, źli ludzie pieśni nie znają" - ta maksyma stała się iskierką do powołania w 1980 roku Zespołu Ludowego "Kłosek"  w Zespole Szkół w Niećkowie i wiernie przyświeca jego działalności do dnia dzisiejszego. Młodzież, kształcąca się w szkole, pochodzi z różnych kultur etnograficznych: Mazowsza, Kurpi i Podlasia. Inicjatywa powołania zespołu pozwoliła zintegrować młodzież, a dodatkowo stała się czynnikiem rozwoju wokalnych i tanecznych talentów uczniów szkoły.

Przez 39 lat swojej działalności Zespół uświetniał muzyką, śpiewem i tańcem uroczystości gminne, środowiskowe, powiatowe  i wojewódzkie. Niektóre z jego występów emitowane były w programach ośrodków regionalnych TV w programie II TV i Polskim Radiu. Zespół wielokrotnie uczestniczył w Wojewódzkim Przeglądzie Dorobku Artystycznego, odnosząc mniejsze lub większe sukcesy (w swoim dorobku posiada 6 pucharów zdobytych w przeglądzie). W latach 90. Grupa niejednokrotnie prezentowała swój repertuar na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Promowała bogaty dorobek kulturowy naszego regionu również poza granicami kraju wyjeżdżając z gościnnymi występami do Czech, Niemiec.

"Kłosek" wyjeżdżał  również na Litwę w ramach współpracy ze Wspólnotą Polską. W 2012 roku „Kłosek” uczestniczył w Jarmarku Jagiellońskim  w Bielsku Podlaskim. W 2013 roku w Białymstoku oraz w 2014 roku w Łomży Zespół uczestniczył w  paradzie województwa podlaskiego, podczas której występ zespołu stanowił  jeden z punktów programu. "Kłosek" występował charytatywnie w Warszawie w Teatrze Roma (scena św. Barbary) na rzecz dzieci z Afryki. W 2014 roku w ramach regionalnej wymiany młodzieży, zespół występował  na "Baligrodzkim Festiwalu Kultur" Bieszczady 2014. patriotyczno – religijnej, samorządowej, organizacji pożytku publicznego itp.

Zespół Ludowy "Kłosek" ma ogromne zasługi dla kultywowania i promowania dziedzictwa kulturowego i religijnego Podlasia. Od 39 lat pieśnią i tańcem rozsławia kulturę Mazowsza, Kurpi i Podlasia oraz promuje dobre imię szkoły.

 

GALERIA ZDJĘĆ
 

środa, 17 kwietnia 2024

Rodzinne Warsztaty String Art

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Wissa Szczuczyn. ZAPROSZENIE NA MECZE!

Komentarze (2)

drogi redaktorze od 1980r to jest 39 lat a nie 35

Do obserwator: poprawione

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.