Kolizje z udziałem zwierząt

aktualizacja: 2019-04-09 20:50:25     nr wiadomości: 38931     przeczytano: 4619     Ilość komentarzy komentarze: 0

Cztery kolizje z udziałem dzikich zwierząt - to bilans ostatniego tygodnia na drogach naszego powiatu. Grajewscy policjanci apelują o ostrożność podczas kierowania pojazdem, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym.

W ciągu ostatniego tygodnia na drogach naszego powiatu doszło do czterech kolizji z udziałem dzikich zwierząt. Miejscami tych zdarzeń była zarówno trasa K65, jak i K61, natomiast „sprawcami” łosie, lis i sarna. W każdym z tych przypadków, scenariusz zdarzenia był ten sam. Przed nadjeżdżający pojazd wtargnęło dzikie zwierzę, doprowadzając do zderzenia.

Dzisiaj, tuż po godzinie 1:00, na trasie K61 na odcinku Grajewo - Guty, doszło do niegroźnego zdarzenia drogowego z udziałem łosia. Okazało się, że przed nadjeżdżający osobowy renault wbiegł łoś. Pomimo szybkiej reakcji 50 - letniego kierowcy samochodu zderzenia nie udało się uniknąć. W jego wyniku ranne zwierzę uciekło do lasu, natomiast pojazd został znacznie uszkodzony. Na szczęście kierującemu obywatelowi Białorusi, nic poważnego się nie stało. 

Pamiętajmy!
Podróżując drogami leśnymi, zwłaszcza w porze nocnej, ruch zwierząt zdecydowanie się zwiększa. Administratorzy dróg ustawiają znaki ostrzegające o zwierzynie w miejscach, gdzie jej ruch jest intensywny. Pamiętajmy jednak, że zwierząt znaki nie obowiązują i same wybierają drogi, którymi się poruszają. Warto w takich miejscach zdjąć nogę z gazu i  stosować zasadę ograniczonego zaufania.  - informuje KPP w Grajewie

  -  informuje KPP w Grajewie
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.