Kolizja na ul. Grajewskiej

aktualizacja: 2020-01-22 18:27:37     nr wiadomości: 41314     przeczytano: 6447     Ilość komentarzy komentarze: 2

21 stycznia br. po południu na ul. Grajewskiej w Ełku doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych.

Na szczęście w wyniku uderzenia nikt nie został poszkodowany. Dziecko, które podróżowało jednym z aut zostało przebadane przez ratowników medycznych. Okazało się, że nie wymaga hospitalizacji. 

Kierowcy wszystkich pojazdów byli trzeźwi.

_______
Natomiast - jak informuje KPP w Ełku - policjanci zatrzymali prawo jazdy 24-latkowi, który potrącił kobietę na przejściu. Kierowca jadący prawym pasem zatrzymał się przed "zebrą", żeby przepuścić pieszą, natomiast jadący lewym pasem nie zatrzymał się i w nią uderzył.

Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Grajewskiej w Ełku. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 24-latek jechał lewym pasem. Mężczyzna omijał pojazd, który zatrzymał się na drugim pasie, żeby przepuścić pieszą znajdującą się na przejściu. W trakcie tego manewru 24-latek potrącił kobietę, która prawidłowo przechodziła przez jezdnię. Kobieta upadła na chodnik. Piesza odmówiła hospitalizacji.

Policjanci zatrzymali kierowcy golfa prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

Apelujemy do kierowców o uwagę. Omijanie pojazdów, które zatrzymują się przed przejściem dla pieszych, jest manewrem bardzo niebezpiecznym i niezgodnym z prawem. Zgodnie z przepisami zakazuje się omijania pojazdów, które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych i które jechały w tym samym kierunku.

 
  - fot. M. Waszkiewicz   - fot. M. Waszkiewicz

I znow ten Elk na ulicy Grajewskiej, a w Grajewie na ulicy Elckiej wszystko cacy nikt nie jezdzi i chodzi.
Napisał: grajewiak dodano: 2020-01-23 08:34:19

dokładnie, kogo obchodzą ełckie newsy na grajewskiej stronie. Ile można.
Napisał: grajewiak2 dodano: 2020-01-24 13:26:14

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.