Kolejne pieniądze dla szpitala

aktualizacja: 2019-09-16 17:23:36     nr wiadomości: 40208     przeczytano: 8442     Ilość komentarzy komentarze: 6

Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego trafiły do Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie. Dzięki nim 5 budynków przejdzie kompleksową termomodernizację. 16 września br. odbyło się symboliczne wręczenie czeku. W spotkaniu uczestniczyli: Kazimierz Gwiazdowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wanda Mieczkowska, radna Sejmiku Województwa Podlaskiego, Waldemar Remfeld, Starosta Powiatu Grajewskiego i Grzegorz Zakrzewski, dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.

- Sądzę, że dzięki przekazanym środkom poprawi się jakość świadczonych usług, jak również nastąpi zredukowanie emisji zanieczyszczeń do powietrza, poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię, a co za tym idzie ochronę środowiska naturalnego. Pragnę przypomnieć, że w ramach ogłoszonego konkursu wpłynęło 55 wniosków i wszystkie otrzymały dofinansowanie – podkreślił Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej, której efektem będzie ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Zapotrzebowanie na takie inwestycje w województwie jest duże.

- Obecny rząd dostrzega potrzeby także tych najmniejszych szpitali i dokłada wszelkich starań, żeby pieniądze na tego typu inwestycje były jak największe. Uważam, że każda inwestycja w służbę zdrowia jest dobra. Jestem mieszkańcem powiatu grajewskiego i każde podjęte działanie w placówce cieszy a przeznaczane środki są zawsze dobrze wykorzystane – zapewnił Kazimierz Gwiazdowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Termomodernizacja to nie tylko poprawa wyglądu budynku, to przede wszystkim oszczędność w gospodarowaniu ciepłem. Inwestycja obejmie budynek Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego, pralnię, prosektorium i dwa budynki techniczne. Wartość prac wyceniono na kwotę 2 024 156,09 zł, otrzymano dofinansowanie w wysokości 1 707 121,38  zł.

- Zaplanowane przedsięwzięcie pomoże przede wszystkim w obniżeniu kosztów utrzymania obiektów. W ramach projektu przewiduje się m.in. docieplenie ścian i stropów, położenie elewacji, wymianę okien i drzwi – wylicza Grzegorz Zakrzewski, dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Po zakończonym spotkaniu zebrani ”wizytowali” poszczególne oddziały placówki. W tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowo – kosztorysowej remontu oddziału dziecięcego. O wsparcie inwestycji szpital będzie ubiegał się ze środków zewnętrznych.


e-Grajewo.pl

Te przekazywanie środków w obecnej formie to jakiś kabaret. Państwo pierw oskubie podatników i firmy a później oddaje ich pieniądze na różne cele '. W normalnym Państwie szpital powinien sam mieć środki na nowoczesne leczenie, badania, rozwój oraz remonty swoich obiektów a nie czekać na jałmużnę/
Napisał: miras dodano: 2019-09-17 07:49:34

W pierwszej kolejności powinna być wyremontowana chirurgia A potem dziecięcy warunki między oddziałami są nie do porównania.A może ktoś zajr,y do sterylizatorni bo dopiero tam jest opłakanym stan tam to już W ogóle nic się nie dzieje nikt nie dba o tę komórkę
Napisał: 123 dodano: 2019-09-17 08:56:01

Nawet najlepsza termomodernizacja nie pomoże, jeśli wewnątrz nie będzie ludzkiego ciepła, empatii i choć trochę zrozumienia dla cierpiącego człowieka ze strony personelu. Moje ostatnie doświadczenia z pobytu na SOR i w jednej z poradni są zatrważające, jeżeli chodzi o podejście do pacjentów/
Napisał: Pacjentka dodano: 2019-09-17 10:01:11

Wiosną byłam pacjentką na oddziale chirurgicznym, niektóre łóżka pamiętają rok oddania szpitala{1981}. Wiem co mówię bo w tym roku pracowałam na tym oddziale.
Napisał: stara pracoanica dodano: 2019-09-17 13:53:09

Tylko dzięki UE jest ta kasa. Za którą PIS nie przepada.
Napisał: Weto dodano: 2019-09-18 08:26:44

Szpitale liczą pieniądze a nie leczą ludzi. Smutno mi ...
Napisał: MK dodano: 2019-09-21 08:43:08

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.