Kolejne obiekty sportowe

aktualizacja: 2019-10-29 16:35:06     nr wiadomości: 40585     przeczytano: 5530     Ilość komentarzy komentarze: 0

W gminie Szczuczyn zostały zakończone prace związane z realizacją zadania pn. „Dostawa i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej, strefy relaksu oraz placu zabaw o charakterze sprawnościowym”. 

W ramach realizowanego projektu w miejscowościach: Bzury, Chojnowo, Brzeźno i Dołęgi powstały siłownie w wariancie podstawowym, które składają się z ośmiu kompletów urządzeń ( 12 stanowisk do ćwiczeń), w tym: jeździec, orbitrek, wyciskanie siedząc + wyciąg górny siedząc, wioślarz, odwodziciel + biegacz + stepper, wahadło + odwodziciel, motyl integracyjny oraz narciarz. Obok wskazanych urządzeń umieszczone zostały również strefy relaksu, w skład których wchodzi stół do szachów/warcabów, urządzenie do gry w kółko i krzyżyk oraz ławki do odpoczynku i kosze na śmieci. Otwarta Strefa Aktywności  w miejscowości Niedźwiadna została zrealizowana w wariancie rozszerzonym, czyli oprócz urządzeń do ćwiczeń wykonano plac zabaw składający się z podwójnej huśtawki, zestawu sprawnościowego przeznaczonego do wspinaczki oraz zestawu sprawnościowego o charakterze toru przeszkód -przekazuje szczuczyński magistrat.

Na realizację inwestycji gmina uzyskała dofinansowanie ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019 w 117 502 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 235 005,21 zł.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.