Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 2018-01-11 14:19:20     nr wiadomości: 34023     przeczytano: 3365     Ilość komentarzy komentarze: 7

Pięćdziesięcioprocentowe zniżki na bilety wstępu na seanse filmowe i zajęcia odpłatne w Grajewskim Centrum Kultury, podobne na usługi świadczone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, rabaty na artykuły szkolne i chemiczne, sprzęt AGD, kosmetyki, zakup mebli, upusty na abonament za szerokopasmowy Internet, ulgi na animację imprez dla dzieci i usługi dentystyczne. Karta Dużej Rodziny to system niższych opłat i dodatkowych uprawnień dla rodzin z trójką i więcej dzieci.

Program wsparcia obejmuje wszystkie - bez względu na dochody - rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie miasta Grajewo. Kartę mogą otrzymać rodzice, którzy wychowują co najmniej troje dzieci do 18 lat lub do 25 dla osób kontynuujących naukę. Ograniczeń wiekowych nie ma w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności – wyjaśnia nam p. Katarzyna Bołczak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie.

Ze wsparcia nie mogą korzystać rodzice, których sąd pozbawił lub ograniczył władzę rodzicielską przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej, chyba że sąd nie pozbawił lub nie ograniczył władzy rodzicielskiej przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej w stosunku do co najmniej trojga dzieci.

Program działań wspierających rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie miasta Grajewo został wprowadzony w kwietniu 2013 r. Koordynatorem realizacji jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie. Z uprawnień korzysta coraz więcej osób. Tylko w ubiegłym roku przyznano 262 Karty. Podstawą otrzymania dokumentu jest złożenie kompletnego wniosku o jego wydanie. Zgłoszenia przyjmowane są przez cały rok kalendarzowy.

Do Programu nadal mogą przyłączać się kolejni partnerzy. Zainteresowani przedsiębiorcy powinni złożyć w tutejszym MOPS stosowną deklarację.

 

dotacje dla dzieciorobów, a dla pracujących uczciwie i odprowadzających podatki co??? nawet dziękuję nie usłyszymy
Napisał: pracujący dodano: 2018-01-12 12:41:01

ci co pracują powinni mieć zniżki na wejścia czyli Kartę Ludzi Pracujących
Napisał: poszkodowany dodano: 2018-01-12 13:34:51

Od kiedy rodzina z trójką dzieci to "dziecioroby" i darmozjady? Kto zazdrości,niech się o dzieci postara.
Napisał: Kasia dodano: 2018-01-13 21:55:49

brawo Kasia
Napisał: Stefan dodano: 2018-01-14 19:52:34

Jak tak zazdroscicie to rzuccie prace I zajmijcie sie rodzina postarajcie sie o wiecej dzieci I tyle. Mam czwurke dzieci jeden pracuje a jeden jest w domu bo po co niby dwuch ma pracowac zarabiac na nianke jezeli samemu mozna siedziec w domu z dziecmi I zajac sie domem. Nie tylko praca sie w zyciu liczy czy jest wiecej na dzieci czy nie ludzie sobie radzili I starczalo na to co mialo starczyc nikt nie mowi o was ludziach pracujacych ze wolicie sie zajmowac praca I placic dla nianiek niz sami zajac sie swoja rodzina I domem na to samo wychodzi. Jestescie poprostu bezczelni ktos chce miec duza rodzine to ma ktos chce pracowac to pracuje a nikt wam nie kaze tego robic by odkladali skladki z was I tyle !!!! Zastanowcie sie zanim cos napiszecie !!!
Napisał: Andzia dodano: 2018-01-15 11:37:33

zajęli się pracą AWANSAMI i napewno nie mają dzieci to żal za du ich ściska!!! dzieci to skarb my mamy i nikt wam nie broni no chyba ze nie możecie albo nadal ważniejsze stanowisko więc proszę uważać na słowa !!! co z tego stanowiska jak piszą DZIECIOROBY widać że brak szacunku i kultury!!!!!!!!!!!!!!!!
Napisał: basia dodano: 2018-01-15 22:52:13

Dokładnie Basia. Dla nas rodzina jest najwazniejsza a dzieci sa dla nas wszystkim najwiekszym szczesciem jakie moze spotkac czlowieka a dla nich sukces w pracy I ponizanie ludzi z rodzina wielodzietna !!!
Napisał: Andzia dodano: 2018-01-16 07:52:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.