• 4 komentarzy
  • 11349 wyświetleń

Kamil Stoch mistrzem świata!

Wygrał jak wielki mistrz. W pierwszej serii nikomu nie pozostawił złudzeń, miał ponad pięć punktów przewagi. Rywale się chwiali po tym ciosie, ale w drugiej serii walczyli jak lwy. - Kamil pokaże pazur na dużej skoczni - przewidywał Małysz. Wielki mistrz się nie pomylił.

Jego następca pofrunął w drugiej serii kapitalnie. 130 m dało mu pewny tytuł. Trenerzy Łukasz Kruczek i Zbigniew Klimowski nie czekali na wyniki, tylko rzucili się sobie w ramiona. Kamil wygrał z ponad sześciopunktową przewagą. Na spowitym w biało-czerwone flagi stadionie w Predazzo nikt nie był mu w stanie podskoczyć!

Kamil Wiktor Stoch (ur. 25 maja 1987 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski, mistrz świata, pięciokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata, zwycięzca Letniego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2010, dwukrotny zdobywca drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix, sześciokrotny indywidualny mistrz Polski, piąty zawodnik Pucharu Świata 2011/2012. Reprezentant Polski, dwukrotny olimpijczyk.

Brąz dla Polaków - po korekcie
Po skorygowaniu wyników przez jury Polska w składzie Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zdobyła brązowy medal w drużynowym konkursie skoków w MŚ w narciarstwie klasycznym, który odbył się we włoskim Predazzo.

Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal narciarskich mistrzostw świata w Val di Fiemme w biegu na 30 km techniką klasyczną.