piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

KOS-Zawał w Szpitalu

Szpital Ogólny im. Dr Witolda Ginela realizuje program KOS-Zawał od 15.12.2019 r.

Z programu w naszym ośrodku skorzystało już 24 pacjentów. Pragniemy podzielić się z Państwem na czym polega program, którym objęci są pacjenci po stwierdzonym zawale serca. KOS-zawał jest to całościowy program opieki i rehabilitacji kardiologicznej dla Pacjentów po zawale mięśnia sercowego. Udział w Programie jest bezpłatny w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. 

Program KOS-Zawał składa się z czterech modułów:

  1. Pierwszy z nich, związany z hospitalizacją pacjenta, obejmuje leczenie zachowawcze i diagnostykę. W ramach tego modułu pacjent jest diagnozowany, a następnie, zgodnie z potrzebami pacjenta, wdrażane jest leczenie interwencyjne i kardiochirurgiczne.

  2. Moduł drugi obejmuje rehabilitację kardiologiczną, w tym rehabilitację stacjonarną, ambulatoryjną.

  3. Moduł trzeci elektroterapii,

  4. Ostatni, czwarty moduł programu przewiduje specjalistyczną opiekę kardiologiczną trwającą 12 miesięcy od wystąpienia zawału serca. W jej ramach pacjent ma możliwość uzyskania porady we wszystkie dni tygodnia, z możliwością dostępu do świadczeń wraz z badaniami diagnostycznymi w oddziale kardiologicznym 24 godziny na dobę. Liczba wizyt w poradni jest nielimitowana. Średnio powinny być to być 4 wizyty, nie mniej jednak niż 3. Moduł czwarty kończy się tzw. bilansem opieki, czyli specjalistyczną poradą obejmującą badania laboratoryjne oraz podsumowanie stanu klinicznego pacjenta.

 
Jakie świadczenia gwarantuje program KOS – zawał?

  1. Wychodząc ze szpitala po przebytym zawale mięśnia sercowego, Pacjent otrzymuje indywidualny plan leczenia, stworzony przez kardiologa oraz lekarza rehabilitacji

  2. już po 7-10 dniach od wypisu ze szpitala pierwszą wizytę kontrolną z panelem badań laboratoryjnych

  3. regularną opiekę kardiologiczną w Poradniach prze okres 12 miesięcy od wystąpienia zawału serca, zakończoną bilansem opieki

  4. rozpoczętą najpóźniej do 14 dni od wypisu ze szpitala rehabilitacje kardiologiczną, która obejmuje:

  1. leczenie szpitalne w Oddziale Kardiologii Szpitala Ogólnego w Grajewie.

  2. regularne wizyty w poradni

  3. edukację dotyczącą stylu życia, chorób układu krążenia, czynników ryzyka

  4. możliwość 24-godzinnego kontaktu w ramach oddziału kardiologicznego.
     

czwartek, 28 marca 2024

Kronika policyjna

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.