Kultura i rozrywka

K. Zanussi w Grajewie

Dnia 27 stycznia 2018r., dzięki wspólnemu przedsięwzięciu Burmistrza Miasta Grajewo, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dyrektora Grajewskiego Centrum Kultury odbyło się niezwykłe spotkanie z wybitnym, polskim reżyserem, scenarzystą filmowym, teatralnym i telewizyjnym, producentem, publicystą, filozofem a także pedagogiem, panem Krzysztofem Zanussim.

Autor kilkunastu książek, m.in. "Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć" wydanej w roku 2015, znalazł czas w swoim napiętym, jak usłyszeliśmy grafiku, by przyjechać do Grajewa w drodze między pobytem w Budapeszcie a Brukseli.

Reżyser, po projekcji filmu "Cwał", na obejrzenie którego osobiście zaprosił zgromadzoną publiczność, ciekawie opowiadał o kinie, aktorstwie, sztuce filmowej. Niezwykle spontanicznie i z humorem odpowiadał na pytania prowadzącej spotkanie, pani Lucyny Bagińskiej. Nie zabrakło odniesień do życiorysu Mistrza, rodziny a także wątków związanych z polską kulturą i historią. 

Prezes UTW, pani Elżbieta Ostalska, Burmistrz Miasta Grajewo pan Dariusz Latarowski, Przewodnicząca Rady Miasta pani Halina Muryjas - Rząsa oraz Dyrektor GCK pan Tomasz Dudziński złożyli na ręce Mistrza kwiaty, dziękując za przyjęcie zaproszenia i chęć spotkania z mieszkańcami. Gość chętnie składał autografy, nawiązując krótką, serdeczną rozmowę z każdą spotkaną osobą.

Warto pamiętać, że Krzysztof Zanussi w swojej karierze nakręcił i wyprodukował kilkadziesiąt filmów kinowych i telewizyjnych oraz sztuk teatralnych. Najbardziej znane jego dzieła, to m.in. "Barwy ochronne", "Spirala", "Życie za życie. Maksymilian Kolbe", "Cwał", "Brat naszego Boga", "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" i "Obce ciało".

To był dla wszystkich wyjątkowy wieczór. Dziękujemy Państwu za przybycie i ciepłe przyjęcie szacownego Gościa.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.