Informacja z parafii. Św. JP II

aktualizacja: 2020-03-24 18:45:07     nr wiadomości: 41914     przeczytano: 3017     Ilość komentarzy komentarze: 3

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Prosimy, aby do dnia 11.04.br na Msze Św. przybywali wyłącznie Ci, którzy zamawiali Intencje mszalne.

W czasie epidemi zachęca się do działu w Mszach św. transmitowanych w telewizji i stronach internetowych.

Poniżej udostępniamy również treść Przewodniczącego KEP...

Przewodniczący KEP: Ograniczmy liczbę uczestników nabożeństw do 5 osób

 

Przewodniczący Episkopatu jednocześnie zachęca wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych, zwłaszcza w niedziele oraz podczas Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. „Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach” – napisał.

„Powierzając po raz kolejny Panu Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, poprosiłem kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku” – dodał abp Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu zapewnił też, że w tym bardzo trudnym czasie modli się za wszystkich, a zwłaszcza za osoby starsze, chore i samotne. „Zachęcam równocześnie do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących” – prosił przewodniczący Episkopatu Polski.

BP KEP

Jak widać komentarze są usuwane pod tym postem, to jest ta wiara co pozwala się wypowiadać tylko ludziom wierzącym. Osoby mająca swoje zdanie czy inna wiarę są po prostu ignorowani. Co do ograniczen, 5 osob? Powinni całkiem zamknąć zanim ciemnogród pozaraza wszystkich mieszkańców. Nie jestem wierzący w kościół ale Boga w kościele nie znajdziesz. BOGA MASZ W SOBIE. Pozdrawiam
Napisał: Sztywniutko dodano: 2020-03-25 04:07:43

Sztywniutko Twój komentarz też jest zbędny w obecnej sytuacji .
Napisał: wierząca... dodano: 2020-03-25 10:42:43

do sztywniutko nie krytykoj i nie ucz co kto ma robic jestes nie wierzacy to tym bardziej nie wtykaj nosa kazdy wie co ma robic a ty poszukaj w swojej rodzinie niedouczonuch i naucz ich jak maja zyc
Napisał: ona dodano: 2020-03-25 11:57:24

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.