czwartek, 18 kwietnia 2024

Szczuczyn

  • 4 komentarzy
  • 5538 wyświetleń

Gazyfikacja Szczuczyna

Prace związane z gazyfikacją Szczuczyna wchodzą w kolejny etap. Analiza dokonana przez Narodową Agencję Poszanowania Energii wykazała jednoznaczne korzyści wynikające z przejścia z kotłowni olejowych lub węglowych na te zasilane gazem ziemnym.

W najbliższych dniach w domach jednorodzinnych na os. Pawełki pojawią się ankieterzy (pracownicy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie), którzy zadadzą kilka pytań. Podczas spotkania nie ma obowiązku podejmowania żadnych wiążących decyzji!
 

Po to, by wizyta przebiegła sprawnie mieszkańcy proszeni są o przygotowanie kilku podstawowych danych, t.j.:

- powierzchnia budynku objęta ogrzewaniem;
- szacunkowy wiek budynku;
- rodzaj funkcjonującego obecnie ogrzewania budynku oraz cieplej wody użytkowej;
- wielkość / moc kotła centralnego ogrzewania;
- ilość zużywanego rocznie opału;
- średnioroczny koszt ogrzewania budynku i wody użytkowej.

 

Jak wyjaśnia Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, uprzedzając pytanie: Dlaczego tylko Pawełki? - odpowiada, iż nie tylko; badanie obejmuje całe miasto, natomiast wymienione osiedle jest wyjątkowo specyficznym (dobrym) terenem do gazyfikacji.

 

środa, 17 kwietnia 2024

Rodzinne Warsztaty String Art

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Wissa Szczuczyn. ZAPROSZENIE NA MECZE!

Komentarze (4)

Kiedy cały świat odchodzi od konwencjonalnych źródeł energii (węgiel, ropa i gaz) i wszędzie gdzie to tylko możliwe przechodzi się na odnawialne źródła energii (OZE) to chyba taka gazyfikacja jest raczej archaizmem. Stawiam pytanie kto bardziej zyska: mieszkaniec osiedla Pawełki, środowisko naturalne czy może sprzedawca gazu (którego światowe zasoby są na wyczerpaniu).
Proszę - nie idźcie tą drogą.

Zgadzam się z ZK.

Przecież gdzieś trzeba sprzedać gaz z nowego gazociągu oczywiście poprzez niemieckiego pośrednika - przyjaciela.
Gdy już będziemy podłączeni do rury wówczas podniesie się ceny bo przecież sprzedawca musi zarobić, inwestować itd. Jak było kilka lat temu z piecami na olej opałowy?

Janek - żeby to chociaż była rura - a to ma być gaz skroplony, przywożony cysternami, na miejscu rozprężany i rozsyłany po domach. Taki gaz z butli- tylko że trochę większej (jakby kiedyś wybuchło to osiedla nie ma).

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.