piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 14983 wyświetleń

Gaz LNG w Grajewie

12 czerwca br. w sali konferencyjnej Centrum Tradycji Mleczarstwa  w Grajewie odbyło się spotkanie z przedstawicielami władzy centralnej oraz Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Podczas spotkania została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej i budowę gazociągów średniego ciśnienia oraz stacji regazyfikacji LNG i stacji redukcyjno - pomiarowej w Grajewie.

Polska Spółka Gazownictwa aktywnie nawiązuje współpracę z samorządami na rzecz  gazyfikacji nowych gmin i likwidacji tzw. białych plam na gazowniczej mapie Polski. W województwie podlaskim zostały podpisane już 62 listy intencyjne z gminami.

W latach 2016 – 2020 Polska Spółka Gazownictwa zrealizuje w województwie podlaskim 8 tematów inwestycyjnych – długość sieci 182,21 km, 8 stacji gazowych, nakłady inwestycyjne – 364,75 mln zł.

Polska Spółka Gazowa od 12 czerwca br. zaczyna przyjmować wnioski o wydanie warunków i zawieranie umów przyłączenia do sieci gazowej w Grajewie.
Wnioski należy składać w siedzibie Oddziału Zakładu Gazowniczego w Białymstoku, ul. Sosabowskiego 24.


Druki wniosków oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej  www.psgaz.pl

 

Komentarze (11)

Nareszcie hura!!!

Brawo Grajewo i inne miasta a w Rajgrodzie co ?

To nie takie hura dobrze że będzie tylko na jakich zasadach za te instalacje musimy zapłacić czy ktoś w ogóle poinformuje nas o pieniądzach inwestycji czy żebyśmy się cieszyli z tego ze mamy a ciemny naród zapłaci.

Czy osiedla domów jednorodzinnych , gdzie nie ma dostępu do PEC-u będą mogły z tego skorzystać? Jakie są plany miasta w tej kwestii?

Przeprowadz sie do Grajewa jak tutaj tobie lepiej... Nie jeden chcialby mieszkac w Rajgrodzie a ty jeszcze narzekasz... Zal

Inwestycje w infrastrukturę lub nowe źródła energii sprawiają że miasto jest atrakcyjne dla nowych inwestorów. Bo to wstyd że Grajewo ma większe bezrobocie niż porównywalnej wielkości Zambrów czy Bielsk Podlaski.
,,jon" - dla Ciebie to najlepiej wydać kasę na festyny, więcej Izb, parków i Muzeów, wieszanie ozdób świątecznych na słupach i na nagrody dla rajców -tym zwalczymy bezrobocie.

Hura Będziemy mieli dwie. Przecież w Grajewie jest już od kilku lat rozprężania gazu. Zbiornik stoi na przeciw Pfleiderera. Jest też instalacja w dzielnicy przemysłowej. Lepiej niech jeszcze ze dwie postawią, i
..... :)

Gratuluję huraoptymizmu, jezeli ten gaz będzie droższy od lpg w butlach i zbiornikach to tego nikt nie kupi i czar pryśnie. Czy władze miasta i spółka są w stanie powiedzieć jaki będzie koszt przyłączenia się do sieci i koszt eksploatacji przyłącza? Stawianie stacji rozprężającej w miejscu gdzie jest dobrze rozwinięta sieć ciepłowni miejskiej jest co najmniej mało rozsądne, ta stacja powinna zostać zbudowana dokładnie na drugim końcu miasta gdzie nie ma sieci ciepłowniczej czyli okolice ul. Konopskiej, osiedle Huta, Piaski - tam jest potrzeba rozwoju sieci zasilających w energię, a nie w pobliżu dobrze rozwiniętej sieci CO z ciepłowni miejskiej. Czy to jest kolejny pomysł niekompetencji typu biomasa, turbina parowa, a koszty GJ w ciepłowni jedne z wyższych w okolicy.

Widać że PEC zaniepokojony. Bardzo dobrze. Skończy się monopol i dyktowanie cen z kosmosu.

Ciepłownia będzie głównym beneficjentem drogiego gazu ściąganego z drugiego końca świata. Uczestniczymy namacalnie w polityce paliwowej rządu. Patrioto kupuj droższy gaz i drogie paliwo.

Rząd ma taką politykę aby kupować rosyjski gaz za pośrednictwem niemieckiego lub innego dostawcy. Będzie on już cacy bo odczarowany i odkażony bo już nie ruski.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.