Elewatorska do remontu

aktualizacja: 2020-05-29 13:18:14     nr wiadomości: 42484     przeczytano: 2587     Ilość komentarzy komentarze: 3

Droga powiatowa na terenie miasta Grajewo zostanie zmodernizowana. Trwa postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2630B ul. Elewatorskiej w Grajewie”. Oferty można składać do 15 czerwca br. do godz. 9.00 w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie, ul. Fabryczna 4. 

Inwestycja będzie prowadzona w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawca do 15 grudnia br. powinien przygotować dokumentację projektową, uzyskać niezbędne decyzje lub dokonć niezbędnych zgłoszeń na realizację robót budowlanych. Zakończenie zadania - przebudowa ulicy i skrzyżowań z ul. Przemysłową i ul. Magazynową - planowane jest na czerwiec 2021 r. .

Drogowcy na długości 679 m, od skrzywiania z ul. Przemysłową do fragmentu wykonanego  w 2010 r., przebudują istniejącą kanalizację deszczową i uzupełnią brakującą, wykonają nową nawierzchnię jezdni o szerokość pasa ruchu 3,50 m, wybudują chodniki i ścieżkę rowerową na całej długości jezdni. Ulica zostanie też oświetlona i oznakowana.

Codziennie z ul. Elewatorskiej korzysta wiele osób jadących do zakładów usytuowanych w tej strefie miasta. Modernizacja drogi niewątpliwie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa.

 

Prośba do inspektora nadzoru żeby przypilnował wykonawcy aby ten umiał obsługiwać teodolit i wyznaczył studzienki kanalizacyjne i deszczowe w linii prostej w taki sposób co by kierowcy nie najeżdżali na nie kołami. Na ulicy przemysłowej do ronda na Wojewodzin to totalna porażka, trzeba jechać gzygzakiem bo mimo trzeciego remontu tych studzienek zapadają się i klapoczą jak się na nie najeżdża kołami. Linię tych studzienek wyznaczał pijany geodeta albo miał zepsuty teodolit lub krzywy sznurek.
Napisał: beta dodano: 2020-05-29 23:46:58

podpiąć pod to jeszcze Magazynowa!!!
Napisał: areks dodano: 2020-06-01 23:06:57

Całkowicie zgadzam się z betą. Polska to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie studzienki są tak ułożone żeby na nie najeżdżać. I oby wygrała firma, która potrafi korzystać z samopoziomowania maszyny, żeby tego samego dnia nie było już kałuży na pięknym, nowym asfalcie.
Napisał: Testoviron dodano: 2020-06-02 09:07:29

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.