Egzamin ósmoklasistów 2019

aktualizacja: 2019-04-15 11:54:53     nr wiadomości: 38982     przeczytano: 2946     Ilość komentarzy komentarze: 0

15 kwietnia br. uczniowie kończący podstawówkę przystąpili do egzaminu ósmoklasistów. Zmagania z językiem polskim rozpoczęły się o godz. 9.00, czyli według planu; jutro piętnastolatkowie (16.04.)  zdawać będą matematykę, w środę - język obcy nowożytny.

- We wszystkich miejskich szkołach podstawowych na terenie Grajewa egzamin ósmoklasistów rozpoczął się bez problemów i odbywa się zgodnie z procedurami. Do sprawdzianu przystąpiło łącznie 229 uczniów – poinformowała nas Julita Wiluk, główny specjalista ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Grajewie.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, aby ukończyć szkołę każdy uczeń musi do niego przystąpić. Wynik egzaminu nie ma wpływu na promocję ucznia. Sprawdzian wiedzy uczniów klas ósmych jest przeprowadzany w formie pisemnej.

W latach 2019 – 2021  każdy ósmoklasista będzie przystępował do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj. języka polskiego, matematyki i nowożytnego języka obcego. Od 2022 r. egzamin obejmie także biologię, chemię, fizykę, geografię lub historię (do wyboru). Zaświadczenia o wynikach absolwenci szkół podstawowych odbiorą razem ze świadectwami ukończenia szkoły 21 czerwca. 

Przypomnijmy: egzamin gimnazjalny i egzamin ośmioklasisty odbywają się w cieniu strajku nauczycieli.  Według badania CBOS 44 proc. Polaków popiera protest nauczycieli, 36 proc. jest przeciw.

 
e-Grajewo.pl
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.