Efektowne zwycięstwo Warmii

Nasi piłkarze zrehabilitowali się dziś za niedawną porażkę w Korszach. Przed własną publicznością, przy pięknej, słonecznej pogodzie pokonali ostatni zespół w tabeli III ligi CZARNYCH Olecko aż 5:0. Choć początek meczu nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa WARMII, to z upływem czasu nasz zespół posiadł przygniatającą przewagę a w drugiej połowie niemal przez cały czas WARMIA rozgrywała piłkę na połowie przeciwnika. CZARNI tylko w pierwszym kwadransie śmielej atakowali i nawet zdobyli w tym okresie trzy rzuty rożne. Później do głosu doszła WARMIA. Ambitnie grający goście tylko nieskuteczności naszych piłkarzy zawdzięczają to, że nie przegrali znacznie wyżej. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli dziś nasi wychowankowie – Kamil Randzio i Marcin Arciszewski. Obaj zagrali bardzo dobry mecz a kapitan zespołu - Arciszewski uświetnił swój występ dwoma zdobytymi golami.

WARMIA dzięki zwycięstwu utrzymała się na pozycji wicelidera tabeli. OLIMPIA Zambrów, która przed tą kolejką spotkań miała równą ilość punktów co nasz zespół przegrała na własnym boisku z OLIMPIĄ 2004 Elbląg. Obecnie grajewska drużyna z 43 zdobytymi punktami ma stratę pięciu “oczek” do prowadzącego STARTU Działdowo i 3 punkty przewagi nad zambrowską OLIMPIĄ (tabela III ligi: http://www.90minut.pl/liga/0/liga5755.html ) Do rangi hitu rundy wiosennej urasta mecz, który za tydzień WARMIA rozegra w Łomży z ŁKS 1926. Spotkanie to odbędzie się na Stadionie Miejskim w Łomży w sobotę 5 maja o godzinie 19:26 przy sztucznym oświetleniu. Ta nietypowa godzina rozpoczęcia spotkania została wyznaczona dla uczczenia daty powstania łomżyńskiego klubu. Mecz pierwotnie miał się odbyć w niedzielę o 19:00, ale klub z Łomży zwrócił się do nas z prośbą o zmianę zaplanowanego wcześniej terminu na co daliśmy zgodę. ŁKS 1926 ma obecnie 4 punkty straty do naszego zespołu i z całą pewnością będzie chciał zniwelować przewagę WARMII. Czy mu się to uda? Okaże się już za tydzień. W jesiennym meczu obu zespołów WARMIA pokonała łomżan 3:1.

28.04.2012 Grajewo, Stadion Miejski im.W.Terleckiego

WARMIA Grajewo - CZARNI Olecko 5:0 (1:0)

1:0 Bartłomiej Wierzbicki 37', 2:0 Marcin Arciszewski 49', 3:0 Marcin Arciszewski 57', 4:0 Krzysztof Krukowski 87', 5:0 Karol Kosiński 90'

--------------------------------------------------------------------------------

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 18. Naliwajko, 3. Domurat, 10. Kowalko - 9. Strzeliński (70' 6. Chyliński), 15. Kosiński, 17. Arciszewski (Kpt.), 11. Górski (75' 16. Sypytkowski) -
7. Wójcik (50' 8. Krukowski), 13. Wierzbicki (79' 14. M.Tuzinowski)

Rezerwa: 12. Jegliński - 6. Chyliński, 16. Sypytkowski, 14. M.Tuzinowski, 4. Mikucki, 20. Baczewski, 8. Krukowski

CZARNI: 1. Miliszewski - 16. A.Tusznio, 5. Marczuk, 14. Wirżyński (Kpt.), 17. Szusta - 8. Cichocki, 11. Pulecki, 18. Rytwiński, 10. Kozłowski -
19. Bokuniewicz, 13. Matwiejczyk (80' 15. Karniej)

Rezerwa: 7. Szarnecki, 6. Bogdanowicz, 15. Karniej, 4. Senkowski

Sędzia: Łukasz Małaszewski (Łapy)

Żółte kartki: Cichocki (CZARNI)

Widzów: 150

1' Rozpoczynają goście
1' Akcja Wójcika i pierwszy rzut rożny dla WARMII
2' Dośrodkowanie Strzelińskiego - piłkę głową wybija obrońca CZARNYCH
6' Rzut rożny dla gości - dośrodkowanie pewnie łapie Gieniusz
7' Akcja Strzelińskiego prawą stroną - obrońca CZARNYCH wybija piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie przejmują piłkarze z Olecka
10' Groźna akcja Rytwińskiego lewą stroną boiska i drugi rzut rożny dla gości po interwencji Gieniusza
11' Po dośrodkowaniu piłka trafia do Ariela Tusznio, którego strzał (dośrodkowanie???) z trudem na rzut rożny wybija Gieniusz
12' Rzut rożny dla CZARNYCH - dośrodkowanie przejmują nasi obrońcy
14' Wreszcie dobra akcja WARMII - dobre dośrodkowanie Kamila Randzio, piłka trafia na głowę Strzelińskiego, lecz strzał naszego grającego trenera jest zbyt lekki i Miliszewski nie ma problemu ze złapaniem piłki
18' Kolejny rzut rożny dla WARMII - dośrodkowuje Strzeliński, groźny strzał głową Arciszewskiego trafia w obrońcę gości
20' Wzrasta przewaga WARMII, następny rzut rożny dla naszego zespołu. Po dośrodkowaniu obrońca CZARNYCH wybija piłkę przed pole karne - przejmuje ją Górski, który strzela z daleka, ale bardzo niecelnie
22' Znowu rzut rożny dla WARMII - dośrodkowuje Strzeliński, jednak Kowalko podbija piłkę głową i wychodzi ona na aut
24' Rzut wolny dla WARMII z prawej strony boiska, piłka dośrodkowana przez Strzelińskiego trafia na polu karnym do Domurata, który strzela ponad poprzeczką bramki Miliszewskiego
26' Po interwencji Puleckiego znów korner dla WARMII - dośrodkowanie na prawą stronę, główkuje Naliwajko, ale broni Miliszewski
27' Groźna akcja prawą stroną i ładny strzał Wierzbickiego, tuż ponad poprzeczką bramki gości
28' Dobra akcja Strzelińskiego lewą stroną, dośrodkowanie, jednak obrońca CZARNYCH ubiega Kamila Randzio i jest kolejny rzut rożny dla gospodarzy
29' Dośrodkowanie Strzelińskiego, lecz nasi piłkarze przeszkodzili sobie wzajemnie i nie oddali strzału
34' Akcja Wójcika prawą stroną, nasz zawodnik jest faulowany. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Strzeliński, ale piłka mija bramkę
35' Groźny strzał Kowalki, po interwencji obrońcy piłka wychodzi poza bramkę. Mamy kolejny rzut rożny. Po dośrodkowaniu Strzelińskiego Kowalko strzela głową tuż ponad bramką Miliszewskiego
37' Wreszcie gol dla WARMII - dośrodkowanie Kamila Randzio i Bartek Wierzbicki zdobywa prowadzenie dla grajewskiego zespołu
39' Rzut wolny z prawej strony boiska - dośrodkowanie Strzelińskiego, piłkę przejmuje Arciszewski, który strzela obok słupka
43' Po dobrej akcji Górskiego, który zagrał piłkę do Wierzbickiego nasz napastnik jest faulowany przez Cichockiego. Żółta kartka dla zawodnika CZARNYCH
45' Po zagraniu ręką obrońcy z Olecka rzut wolny z 16 metra dla WARMII - Strzeliński krótko zagrywa do Arciszewskiego, który strzela w róg bramki, jednak zbyt lekko i Miliszewski nie ma problemu ze złapaniem piłki
45' + 1' Koniec pierwszej części meczu. WARMIA prowadzi 1:0.
46' Drugą połowę rozpoczyna WARMIA. Brak zmian w obu zespołach.
46' Szybka akcja Pawła Górskiego prawą stroną, dośrodkowanie wybija na rzut rożny obrońca CZARNYCH
47' Groźna akcja lewą stroną Wierzbickiego - zagranie do środka, lecz żaden z naszych zawodników nie doszedł do podania Bartka
49' Piękna akcja WARMII - Marcin Strzeliński z końcowej linii prawej strony boiska wycofał piłkę na pole karne, Wierzbicki przepuścił ją do Arciszewskiego a nasz kapitan pewnym strzałem w okienko bramki pokonał Miliszewskiego. WARMIA prowadzi 2:0!
50' Zmiana w WARMII - za Wójcika na boisku pojawia się Krukowski
55' Z rzutu wolnego z 40 metrów mocno strzela Naliwajko, ale Miliszewski broni
56' Dobre podanie otrzymuje Krukowski, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, mija Miliszewskiego, ale ucieka mu piłka odbita przez bramkarza i mamy rzut rożny
57' Po dośrodkowaniu Strzelińskiego Marcin Arciszewski z bliska strzałem głową pokonuje bramkarza CZARNYCH. WARMIA prowadzi 3:0!
60' Znów dobra akcja WARMII, piłka trafia do Krukowskiego, który jednak pogubił się w dryblingu na polu karnym i stracił piłkę
62' Dynamiczna akcja lewą stroną boiska Konrada Kowalki, lecz piłkę w ostatniej chwili wyłuskał naszemu obrońcy spod nóg bramkarz gości
64' Znów świetna akcja WARMII - Krukowski wymienia podania ze Strzelińskim, piłka trafia do Kamila Randzio, który przepięknym, technicznym strzałem minimalnie chybi - piłka mija okienko bramki Miliszewskiego
65' Rzut rożny dla WARMII, niestety dośrodkowanie Strzelińskiego jest zbyt mocne i Domurat nie dochodzi do piłki
66' Kolejny atak WARMII - faulowany jest Krukowski
67' Znów stuprocentowa okazja WARMII - bardzo dobre dośrodkowanie Arciszewskiego z prawej strony boiska, jednak Wierzbicki z bliska nie trafia do bramki
70' Zmiana w WARMII - za Strzelińskiego wchodzi Piotr Chyliński. W Zambrowie OLIMPIA przegrała 1:2 z OLIMPIĄ 2004 Elbląg i WARMIA po tej kolejce na pewno nadal będzie wiceliderem tabeli
75' Wierzbicki odgrywa piłkę do Górskiego, który dynamicznie wbiega na pole karne gości, ale nasz zawodnik pada, choć sędzia nakazuje grać dalej
75' Zmiana w WARMII - za Pawła Górskiego na boisko wchodzi 17-letni Paweł Sypytkowski
77' Po akcji Chylińskiego piłkę na róg wybija obrońca CZARNYCH
78' Dośrodkowanie Krukowskiego z rzutu rożnego wybijają obrońcy gości
79' Zmiana w WARMII - za Wierzbickiego wchodzi Mateusz Tuzinowski
80' Zmiana również w zespole CZARNYCH - za Matwiejczyka na boisko wchodzi Karniej
81' Świetna okazja zmarnowana przez Chylińskiego, który po dobrym podaniu Krukowskiego zbyt lekko strzela na bramkę Miliszewskiego
87' Solowa akcja Krzysztofa Krukowskiego, który kapitalnym przyspieszeniem wyprzedził obrońcę CZARNYCH, ograł bramkarza i pewnie strzelił do pustej bramki. WARMIA prowadzi 4:0!!!!
89' Jeszcze jedna znakomita okazja dla WARMII - Krukowski zagrywa do Chylińskiego, który jednak nie dochodzi do podania
90' + 1' Kapitalny przerzut piłki Arciszewskiego do Kamila Randzio, który zagrywa do Kosińskiego a ten strzela z bliska piątego gola dla grajewskiego zespołu
90' + 2' Koniec meczu. Wysoka wygrana WARMII 5:0.