Drugie życie "wioski indiańskiej"

aktualizacja: 2020-09-22 10:40:28     nr wiadomości: 43473     przeczytano: 3707     Ilość komentarzy komentarze: 5

Położona pomiędzy blokami na os. Południe w Grajewie tzw. wioska indiańska jest od lat miejscem rekreacji najmłodszych mieszkańców osiedla. To tam spędzali czas na wspólnej zabawie z rówieśnikami, rozbudzali wyobraźnię, zawierali pierwsze przyjaźnie. Momenty spędzane z innymi, wspinanie się po drabinkach, czy przekopywanie piaskownicy zazwyczaj mile zapamiętane są przez dzieci, jak też przez opiekunów.

Lata eksploatacji zrobiły jednak swoje. Zamontowane urządzenia nie spełniały już warunków bezpieczeństwa, większość z nich została zdemontowana. 

- Infrastruktura na placu była wysłużona, niektóre drewniane elementy spróchniały, dlatego też podjęliśmy decyzję o demontażu istniejących zabawek i zainstalowaniu certyfikowanych urządzeń - mówi nam Paweł Kurzatkowski, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Grajewie, zarządca obiektu.

Dziś opustoszała, ale już w październiku tego roku "wioska indiańska odżyje" - zostanie wyposażona w nowoczesne urządzenia, rozplanowane tak, aby dawać najmłodszym przestrzeń do zabawy. Wyposażenie będzie odpowiednio dobrane, by służyć dzieciom z różnych grup wiekowych i różnym stopniu sprawności fizycznej i intelektualnej. 

Wśród urządzeń znajdą się huśtawki, zestawy składające się z wieży, pomostu wiszącego, ślizgu metalowego, czy zjazdu strażackiego. W miarę zapotrzebowania dostawione zostaną ławki i kosze - zapewnia Prezes SMLW.

 
e-Grajewo.pl
 
zobacz:
- Plac zabaw bez ogrodzenia
"Wioska indiańska" na Południu
  - fot. arch. e-Grajewo   - fot. arch. e-Grajewo

W tytule powinno być 3 życie :) . Plac zabaw będzie trzeci raz wyposażany
Napisał: edi dodano: 2020-09-22 15:11:46

a kiedy bedzie poprawiony plac zabaw na os.poludnie miedzy blokami 27 i 28-moze jak poprzednio komus beda przeszkadzaly zdrowe drzewa uzna z sasiadem ze sa chore-spoldzielnia wytnie i na to ktos pozwolenie wyda co pewnie tych drzew nie widzial-a po to jest p0trzebny lesnik.
Napisał: pop dodano: 2020-09-22 15:22:22

Niewiele zostało z pierwowzoru. Drewniane palisady, wigwamy czy wieża ze zjeżdżalnią. To była wtedy atrakcja.
Napisał: 15 dodano: 2020-09-22 17:28:20

Można było zachować klimat wioski indiańskiej z nowymi urządzeniami. Dla małych dzieci to było jak odkrywanie nowego lądu. Szkoda, że to będzie kolejny, taki sam plac zabaw.
Napisał: Babciula dodano: 2020-09-23 04:05:40

Pop cała prawda, pomiędzy tymi blokami nie można tego nazwać" plac" więc mam nadzieję że coś władze w końcu pomyślą
Napisał: inka dodano: 2020-09-23 10:06:46

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.