Centrum Młodego Czytelnika

aktualizacja: 2019-11-30 13:40:17     nr wiadomości: 40876     przeczytano: 4227     Ilość komentarzy komentarze: 0

Uczniowie z SP 1 na spotkaniu z niezwykłym Gościem

Zofia Stanecka to autorka wspaniałych książek dla dzieci. Jej twórczość potrafi wydobyć z młodego umysłu moc wyobraźni. Jest przepełniona poczuciem humoru i mądrością. Najbardziej znaną serią są książki o małej Basi. Historie opowiadają o różnych sytuacjach, w jakich znalazła się Basia i jej rodzina. Przenoszą czytelników w niezwykły świat pełen humoru i nauki, skłaniając ich do refleksji na temat moralności. 

Najmłodsi czytelnicy SP 1 odwiedzając bibliotekę szkolną chętnie sięgają po książki o Basi, dlatego też z przyjemnością skorzystaliśmy ze spotkanie autorskiego z p. Zofią Stanecką. Odbyło się ono 27. 11. 2019r. w Centrum Młodego Czytelnika w Grajewie. 

Podczas wizyty uczniowie kl. 2a wraz z wychowawcą p. E. Strzałko mieli niecodzienną okazję wsłuchać się we fragmenty książki czytanej przez samą autorkę. Niesamowity talent oratorski sprawił, że była to prawdziwa „uczta” dla uszu. 

Tematyka spotkania dotyczyła głównie etapów powstawania książki, ale nie zabrakło również humorystycznych akcentów i pracy twórczej dzieci. 

Na zakończenie spotkania mali czytelnicy mieli okazję porozmawiać z autorką i zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. 

SP 1 dziękuje Centrum Młodego Czytelnika za zaproszenie.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.