• 6832 wyświetleń

CONCORDIA - WARMIA 3:0

Sromotną porażką 0:3 zakończył się sobotni mecz WARMII Grajewo w dalekim Elblągu. Nasi piłkarze przegrali z zespołem, który wybitnie nam „nie leży” – w dziesięciu dotychczasowych meczach WARMIA aż sześć razy przegrała z CONCORDIĄ zdobywając 9 bramek a tracąc… 23! Porażka boli tym bardziej, że z przebiegu gry grajewianie wcale nie zasłużyli na tak wysoką przegraną. O wyniku zadecydowały jednak przedszkolne błędy naszych zawodników i fatalna skuteczność w wykańczaniu akcji podbramkowych. Można powiedzieć, że … sami sobie strzelaliśmy bramki. Aż dwukrotnie to nasi obrońcy asystowali Kameruńczykowi Essombie przy zdobytych golach a straciliśmy też bramkę z rzutu karnego po faulu w naszym polu karnym.

Pomimo bardzo osłabionego składu (kontuzjowany Dzierzgowski, nieobecni z powodu zajęć na studiach Randzio i Górski oraz z sobie tylko znanego powodu Kozikowski) WARMIA rozpoczęła mecz w niezłym stylu i wydawało się, że grajewian stać na dobry wynik w tym meczu. W pierwszej połowie do fatalnej 39 minuty, kiedy straciliśmy pierwszą bramkę mieliśmy aż trzy dogodne okazje i żadnej z nich nie zamieniliśmy na gola. Gospodarze wykorzystali tą sytuację, którą stworzyła im WARMIA i objęli prowadzenie. W drugiej połowie nasz zespół grał dużo gorzej. Piłkarze CONCORDII oprócz podarowanych przez naszych zawodników okazji nie stwarzali sobie jednak dogodnych sytuacji i można wątpić w to, czy zdołaliby wygrać gdyby nie „pomoc” ze strony WARMII. Niestety, rozkojarzenie naszej defensywy przyniosło faul w polu karnym, po którym „jedenastkę” na gola zamienił Szmyt. Wynik meczu ustalił w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Essomba, który wykorzystał podanie… jednego z naszych obrońców….

Przed WARMIĄ środowy mecz w Grajewie ze ZNICZEM Biała Piska. Skończyły się żarty. Spadek do IV ligi stał się bardzo realny. Dobrze byłoby gdyby nasi zawodnicy zdali sobie z tego sprawę.

Zapis relacji tekstowej z meczu w Elblągu:

1' Rozpoczęła WARMIA

2' Dobra, dynamiczna akcja Piotra Chylińskiego i pierwszy rzut rożny dla grajewian

2' Krótkie rozegranie naszych piłkarzy i szybko stracił piłkę Zubowski - rozpoczną elblążanie od własnej bramki

7' Rzut rożny dla CONCORDII

7' Dośrodkowanie ominęło nasze pole karne, przez chwilę miał piłkę Essomba, ale szybko ją stracił

10' Drugi korner dla gospodarzy

11' Ostre dośrodkowanie i po chwili kolejny rzut rożny dla CONCORDII

12' Kolejne dośrodkowanie i piłka w rękach naszego bramkarza

13' Dobra okazja WARMII - Zubowski zagrał do Jagłowskiego a ten strzela tuż obok słupka!

14' Akcja Zubowskiego i rzut rożny dla naszego zespołu

15' Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i szybko wybijają piłkę zawodnicy CONCORDII

20' Znakomita okazja WARMII! Po akcji Chylińskiego piłkę otrzymał Sypytkowski, który dośrodkował do Zubowskiego, ale piłka odbiła się od nogi obrońcy CONCORDII i nie doszła do naszego zawodnika

23' Groźna akcja CONCORDII prawą stroną boiska, ale udało się nam przejąć piłkę

24' Czwarty rzut rożny dla CONCORDII, ale po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko i wznowi grę Gieniusz

28' Trzecia doskonała okazja WARMII! Sypytkowski zagrał do Zubowskiego, który podciągnął piłkę w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił niestety ponad bramką Matłoki

34' Zubowski zagrał w środek pola karnego do Chylińskiego, ale obrońcy CONCORDII ubiegli naszego zawodnika i straciliśmy piłkę

37' Żółta kartka dla An Jinyi

38' Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska i strzał głową Niburskiego daleko od słupka naszej bramki

39' GOL dla CONCORDII. 1:0 Jean - Claude Essomba. Fatalne zachowanie naszej defensywy. Zaczęło się od straty piłki przez Zubowskiego w środkowej strefie boiska - akcję gospodarzy przeprowadził Niburski, który długo przetrzymywał piłkę aż podał na nasze pole karne, gdzie nasi obrońcy tak nieskutecznie wybijali piłkę, że trafiła ona do Essomby, który precyzyjnym strzałem w róg nie dał szans Gieniuszowi

41' Rzut rożny dla WARMII, ale nieskuteczne dośrodkowanie Cybulskiego i piłkę przejmują gospodarze

44' Rzut rożny dla CONCORDII - po dośrodkowaniu i mocnym strzale głową Niburskiego piłka omija słupek bramki WARMII

45' Koniec pierwszej połowy meczu. Pomimo dobrych sytuacji WARMII przegrywamy 0:1 a gola strzeliliśmy tak jakby sobie sami... :( Druga połowa musi być lepsza i skuteczniejsza!

46' Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

47' Rzut rożny dla WARMII

47' Po dośrodkowaniu akcja Sypytkowskiego i kolejny korner dla grajewian

48' Dośrodkowanie i następny rzut rożny dla WARMII

48' Po dośrodkowaniu duże zamieszanie na polu karnym CONCORDII i wreszcie strzał Arciszewskiego ale zbyt lekki i piłkę przejmują gospodarze

51' Następny rzut rożny dla WARMII

52' Po dośrodkowaniu poza własne pole karne wybijają piłkarze CONCORDII

57' Zza naszego pola karnego strzelał An Jinya ale Gieniusz pewnie broni

58' Groźnie pod naszą bramką, ale Mikucki wyjaśnia sytuację powstałą po dośrodkowaniu z prawej strony boiska

59' Strzał Essomby broni nasz bramkarz

62' Rzut rożny dla WARMII

62' Po dośrodkowaniu ponad poprzeczką bramki Matłoki strzela Domurat

65' Żółta kartka dla Michała Lewandowskiego za brzydki faul na Zubowskim

66' Kolejna kartka dla gospodarzy - tym razem dla Mateusza Szmyta za faul na Sypytkowskim

67' Zmiana w CONCORDII - za Lewandowskiego wchodzi Bukacki

70' Rzut rożny dla gospodarzy

70' Dośrodkowanie i wybija piłkę Arciszewski

72' Rzut karny dla CONCORDII - faulowany w polu karnym był Essomba

73' GOL dla CONCORDII. 2:0 Mateusz Szmyt. Pewnie wykorzystana jedenastka i przegrywamy 0:2 w Elblągu

75' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wszedł na boisko Gutowski

76' Okazja WARMII - podawał Matysiewicz a najpierw Mikucki a później Sypytkowski ... nie trafiają w piłkę :(

76' Zmiana w CONCORDII - za Kowalskiego wchodzi Waki Atsuhi

77' Dwa kolejne rzuty rożne dla WARMII - po drugim z nich strzela głową Domurat ale broni Matłoka

80' Dwie zmiany w WARMII - za Sypytkowskiego i Arciszewskiego wchodzą Lekenta i Makowski

82' Zmiana w CONCORDII - za An Jinyę wszedł Sagan

82' Jak się nie strzela w takich sytuacjach to przegrywa się mecze! Zubowski z lewej strony dograł wzdłuż linii bramkowej a Gutowski mając przed sobą pustą bramkę nie oddał strzału!

84' Zmiana w CONCORDII - za Szymanowskiego na boisko wszedł Pelc

89' Rzut rożny dla gospodarzy

89' Po dośrodkowaniu wybija piłkę Gieniusz

90' Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty

90' + 3' GOL dla CONCORDII. 3:0 Jean - Claude Essomba. Fatalny błąd Łukasza Domurata, który "podarował" piłkę Essombie a ten ustalił wynik meczu na 3:0 dla gospodarzy. Koszmar. :(

90' + 3' Koniec meczu. W fatalnym stylu przegrywamy aż 0:3 a przy każdej bramce dla gospodarzy mamy swój własny wielki udział. :(

16.05.2015 Elbląg, Stadion M.O.S.i R,

CONCORDIA Elbląg - WARMIA Grajewo 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jean - Claude Essomba 39', 2:0 Mateusz Szmyt 73' (rzut karny), 3:0 Jean - Claude Essomba 90' + 3'

CONCORDIA: 1.Matłoka - 21.Bogdanowicz (Kpt), 6.Strach, 32.Niburski, 22.Miecznik - 77.Kowalski (77' 19.Waki Atsuhi), 10.An Jinya (82' 9.Sagan), 13.Lewandowski (67' 7.Bukacki), 20.Szmyt, 93.Szymanowski (84' 4.Pelc) - 17.Essomba

REZERWA: 7.Bukacki, 16.Kawasakiya, 15.Szczepański, 19.Waki Atsushi, 14.Tomczuk, 4.Pelc, 9.Sagan

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt) (80' 18.Makowski), 15.Koszczuk -  9.Chyliński (75' 8.Gutowski), 19.Cybulski, 20.Matysiewicz, 11.Zubowski (85' 7.Baczewski), 1 16.Sypytkowski (80' 13.Lekenta) - 10.Jagłowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 13.Lekenta, 8.Gutowski, 7.Baczewski

Sędzia: Paweł Jarguz (Olsztyn)

Żółte kartki: Lewandowski, Szmyt, An Jinya, Essomba (CONCORDIA)