Bon turystyczny od 1 sierpnia

aktualizacja: 2020-08-04 08:44:40     nr wiadomości: 43027     przeczytano: 2254     Ilość komentarzy komentarze: 5

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r.

Pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon, jednak korzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione - UWAGA - świadczenie to nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. 

W ustawie o bonie turystycznym wskazano, że za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka, na które tej osobie przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze (Rodzina "500 plus”). Ponadto zgodnie z art. 5 ustawy bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.

- Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług. Pamiętajmy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci mają dostęp do swoich różnych danych – np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem lub upoważnioną przez niego osobą nie powinien mieć dostępu do tych danych - apeluje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego,
powinien kontaktować się z całodobową infolinią
pod nr tel. 22 11 22 111 lub e-mail: bon@zus.pl.
Pomoc w założeniu konta na PUE ZUS każdy zainteresowany uzyska też w dowolnej placówce ZUS.


Realizacja bonu odbywa się przez PUE ZUS. Rodzice dzieci do 18. roku życia mogą aktywować bon od 1 sierpnia br. na platformie PUE ZUS. Nie trzeba składać wniosku, by skorzystać z bonu. Jest on dostępny na wymienionej platformie - w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest odnośnik [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon]. Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (ta, która składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby. Przy aktywacji trzeba podać swoje dane kontaktowe - adres e-mail i nr telefonu komórkowego.

Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

 

ten bon to jedno wielkie g... Jest tylko masa ograniczeń w jego wykorzystaniu , tak na prawdę to można go wykorzystać tylko na nocleg ew. na obóz dla dziecka . Mam np. rodzinę w Krakowie i nie potrzebuję noclegu a idąc z dzieckiem na Wawel gdzie na każde wejście jest oddzielny bilet ( katedra , skarbiec ,zbrojownia ,komnaty, groby , smok , dzwon Zygmunta ,ogrody itp ) tak samo Sukiennice czy Kościół Mariacki - masa kasy a za wszystko trzeba zapłacić bo SUPER BON tego nie obejmuje , tak samo zostając w domu mamy w okolicach tyle miejsc gdzie można z dzieckiem pojechać : Białowieża , Osowiec , Augustów , Olsztyn bez potrzeby noclegu i też nie mamy możliwości skorzystania z bonu. Tak samo obiady jak nie jesteśmy na wycieczce grupowej , lody, gofry czy różne pamiątki które dzieci tak chętnie kupują .
Napisał: iwa dodano: 2020-08-04 15:06:53

Weż dzieci nad morze.
Napisał: anna dodano: 2020-08-05 09:44:08

Dadzą nie dobrze, nie dadzą też nie dobrze. Co Ty myślała że Pa stwo będzie sponsorowac Ci wczasy?Skoro Ci ten bon nie odpowiada to Ja nie widzę żadnego problemu plac za wszystko sama a nie jeszcze masz pretensje. Nie dość że Podatnicy zssponsorowali ten bo. To jeszcze masz pretensje ze musisz wydać swoje pieniądze a nie cudze. Porażka....
Napisał: Podatnik dodano: 2020-08-05 11:37:43

No właśnie płacę za wszystko sama
Napisał: i dodano: 2020-08-06 09:40:50

Pani Iwo zapraszamy do nas do Biura Podróży w Grajewie na pewno znajdziemy rozwiązanie na które może Pani wydać swoje bony. Pozdrawiamy Travelplanet Grajewo
Napisał: Tomasz dodano: 2020-08-06 16:56:56

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.