piątek, 19 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 16712 wyświetleń

Białowieski Park na minusie

W ubiegłym roku, spośród 23 parków narodowych funkcjonujących w Polsce, najwięcej zarobił Tatrzański Park Narodowy (ok. 3,5 mln zł), największą stratę odnotował Woliński Park Narodowy  - blisko 1,6 mln zł.

Z danych resortu finansów w sprawie wykonania budżetu za ubiegły rok wynika, że dodatni wynik finansowy netto odnotowało w sumie 17 parków, ujemny - 6.

Trzy z czterech parków, znajdujących się w województwie podlaskim osiągnęły zysk. Najbardziej korzystny wynik przypadł Wigierskiemu Parkowi Narodowemu, który w ubiegłym roku zarobił ponad 900 tys. zł. Na plusie były też Biebrzański (ok. 500 tys. zł) oraz Narwiański Park Narodowy (89 tys. zł). Wynik ujemny odnotowano natomiast w Białowieskim Parku Narodowym (133 tys. zł).

W Polsce parki narodowe zajmują 1 proc. powierzchni kraju, najstarszym jest właśnie białowieski. Tereny wszystkich parków są wpisane w unijną sieć Natura 2000.

 

Komentarze (4)

A niby z czego ma czerpać zyski BPN skoro pseudo ekolodzy doprowadzili do zjedzenia przez kornika drukarza już 25% drzewostanu świerkowego. Masakra

Na parkach narodowych raczej ciężko jest zarobić. Ich celem jest ochrona przyrody a zarabianie to drugorzędne zadanie. W górach oczywiście łatwiej jest zarobić z powody masy turystów

Portal e- grajewo stosuje cenzurę.

Parki to nie są miejsca, które mają przynosić zyski, a jak Lesnik tego nie rozumie to świadczy że minął się z powołaniem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.